Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijsvechter easyJet zet vraagtekens bij hogere vliegtaks

Prijsvechter easyJet zet vraagtekens bij hogere vliegtaks

LONDEN (ANP) - De Britse prijsvechter easyJet, een van de grootste gebruikers van luchthaven Schiphol, zet vraagtekens bij de hogere vliegbelasting die het kabinet wil invoeren. Volgens de maatschappij wordt de sector met de belasting niet gestimuleerd om verder te verduurzamen.

De Telegraaf meldde op basis van ingewijden dat de vliegbelasting op bijna 30 euro per ticket uitkomt, 3,5 keer meer dan de toeslag die nu geldt. EasyJet legt uit dat transferpassagiers worden uitgesloten van de maatregel. Daarmee komt de rekening volledig op het bordje van de Nederlandse consument te liggen. Buitenlandse reizigers worden beschermd. Zij bezoeken Nederland dan wel niet, maar dragen wel degelijk significant bij aan de CO2-uitstoot, aldus easyJet.

Verder legt easJet uit dat duurzaam vliegen met een hoge bezettingsgraad door de regeling te weinig wordt gestimuleerd. De prijsvechter zegt dat een reiziger die bijvoorbeeld economyclass vliegt naar Madrid, met een geschatte uitstoot van 81 kilogram CO2 niet te vergelijken is met een passagier die businessclass naar Sydney vliegt, goed voor een geschatte uitstoot van 3360 kilogram CO2.

Verder zou minstens 50 procent van de inkomsten van deze belasting moeten worden gebruikt voor het ondersteunen van verduurzamingsinitiatieven in de luchtvaartsector. "Investeringen in nieuwe technologieën zijn namelijk hard nodig om de verduurzaming van de sector te versnellen", aldus easyJet.

Meer uit Financieel

TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

1 uur geleden
EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.

1 uur geleden
Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

6 uur geleden
Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

8 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

9 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

9 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

10 uur geleden