Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijsvechter easyJet zet vraagtekens bij hogere vliegtaks

Prijsvechter easyJet zet vraagtekens bij hogere vliegtaks

LONDEN (ANP) - De Britse prijsvechter easyJet, een van de grootste gebruikers van luchthaven Schiphol, zet vraagtekens bij de hogere vliegbelasting die het kabinet wil invoeren. Volgens de maatschappij wordt de sector met de belasting niet gestimuleerd om verder te verduurzamen.

De Telegraaf meldde op basis van ingewijden dat de vliegbelasting op bijna 30 euro per ticket uitkomt, 3,5 keer meer dan de toeslag die nu geldt. EasyJet legt uit dat transferpassagiers worden uitgesloten van de maatregel. Daarmee komt de rekening volledig op het bordje van de Nederlandse consument te liggen. Buitenlandse reizigers worden beschermd. Zij bezoeken Nederland dan wel niet, maar dragen wel degelijk significant bij aan de CO2-uitstoot, aldus easyJet.

Verder legt easJet uit dat duurzaam vliegen met een hoge bezettingsgraad door de regeling te weinig wordt gestimuleerd. De prijsvechter zegt dat een reiziger die bijvoorbeeld economyclass vliegt naar Madrid, met een geschatte uitstoot van 81 kilogram CO2 niet te vergelijken is met een passagier die businessclass naar Sydney vliegt, goed voor een geschatte uitstoot van 3360 kilogram CO2.

Verder zou minstens 50 procent van de inkomsten van deze belasting moeten worden gebruikt voor het ondersteunen van verduurzamingsinitiatieven in de luchtvaartsector. "Investeringen in nieuwe technologieën zijn namelijk hard nodig om de verduurzaming van de sector te versnellen", aldus easyJet.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

7 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

14 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

15 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

18 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

19 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

21 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden