
Prijsvechter easyJet zet vraagtekens bij hogere vliegtaks
LONDEN (ANP) - De Britse prijsvechter easyJet, een van de grootste gebruikers van luchthaven Schiphol, zet vraagtekens bij de hogere vliegbelasting die het kabinet wil invoeren. Volgens de maatschappij wordt de sector met de belasting niet gestimuleerd om verder te verduurzamen.
De Telegraaf meldde op basis van ingewijden dat de vliegbelasting op bijna 30 euro per ticket uitkomt, 3,5 keer meer dan de toeslag die nu geldt. EasyJet legt uit dat transferpassagiers worden uitgesloten van de maatregel. Daarmee komt de rekening volledig op het bordje van de Nederlandse consument te liggen. Buitenlandse reizigers worden beschermd. Zij bezoeken Nederland dan wel niet, maar dragen wel degelijk significant bij aan de CO2-uitstoot, aldus easyJet.
Verder legt easJet uit dat duurzaam vliegen met een hoge bezettingsgraad door de regeling te weinig wordt gestimuleerd. De prijsvechter zegt dat een reiziger die bijvoorbeeld economyclass vliegt naar Madrid, met een geschatte uitstoot van 81 kilogram CO2 niet te vergelijken is met een passagier die businessclass naar Sydney vliegt, goed voor een geschatte uitstoot van 3360 kilogram CO2.
Verder zou minstens 50 procent van de inkomsten van deze belasting moeten worden gebruikt voor het ondersteunen van verduurzamingsinitiatieven in de luchtvaartsector. "Investeringen in nieuwe technologieën zijn namelijk hard nodig om de verduurzaming van de sector te versnellen", aldus easyJet.
Meer uit Financieel
SINT-GILLIS (ANP) - Treinreisaanbieder Eurostar wil 140 kantoorbanen schrappen in België en het Verenigd Koninkrijk. Het bedrijf verwijst naar een "uitdagend economisch klimaat" en de samenvoeging met Thalys een aantal jaar geleden. De geplande reorganisatie zou neerkomen op een vermindering van het totale personeelsbestand met ongeveer 5 procent.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese producent van elektrische auto's BYD verkocht vorige maand voor het eerst meer elektrische auto's in Europa dan het Amerikaanse Tesla. Volgens marktonderzoeker Jato Dynamics verkocht BYD in april 7231 volledig elektrische auto's in Europa, 169 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee belandde BYD in de top 10 van elektrische merken op het continent.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met hogere invoerheffingen op kunstmest uit Rusland en Belarus. Door de ingreep stijgen de importtarieven de komende jaren stapsgewijs tot het equivalent van 100 procent in 2028. Het moet ervoor zorgen dat Rusland en Belarus minder kunstmest kunnen verkopen in Europa en daardoor minder inkomsten hebben om de oorlog in Oekraïne mee te financieren, zegt parlementslid Inese Vaidere.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) heeft geen signalen van "hernieuwde interesse" van de Duitse regering in een overname van TenneT Duitsland. Dat zei de VVD-bewindsman in een Kamerdebat. Een verkoop ketste vorig jaar op het laatste moment af, omdat Duitsland de financiering van de miljardendeal niet rond kreeg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij Odido donderdag is opgelost, meldt een woordvoerder. "We hebben het probleem kunnen verhelpen en de activiteit op onze sites is terug. Klanten kunnen dus weer onverminderd gebruikmaken van ons mobiele netwerk."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido heeft last van een storing, meldt een woordvoerder van het telecombedrijf donderdag. Sommige klanten in met name Noord-Brabant en Limburg kunnen daardoor mogelijk niet bellen of internetten via hun mobiel of hebben langzamer internet.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in mei voor het eerst dit jaar afgenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de dienstensector van het eurogebied onverwacht is teruggevallen tot het laagste niveau sinds januari 2024. De industrie liet daarentegen enige stabilisatie zien.
5 uur geleden