Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijsvechter easyJet waarschuwt voor stevig verlies door crisis

Prijsvechter easyJet waarschuwt voor stevig verlies door crisis

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet waarschuwt dat het afgelopen boekjaar wordt afgesloten met een verlies van mogelijk wel 845 miljoen pond (929 miljoen euro). Het zou daarmee de eerste keer zijn in de geschiedenis van de prijsvechter dat een jaar met verlies wordt afgesloten. EasyJet werd in 1995 opgericht.

De maatschappij wordt net als branchegenoten keihard geraakt door de coronacrisis. Vliegtuigen blijven noodgedwongen aan de grond doordat er te weinig tickets worden verkocht. Dat komt mede door reisrestricties, maar ook is de reislust onder consumenten minder uit angst voor het virus. EasyJet zegt dit jaar 25 procent van de geplande capaciteit te vliegen. Daarmee blijven de financiƫn onder druk staan.

In een handelsupdate spreekt easyJet over een operationeel verlies in het boekjaar tot en met september dit jaar van 815 miljoen tot 845 miljoen pond. Daarmee is de crisisschade groter dan de 794 miljoen pond waar kenners in doorsnee op hadden gerekend.

Steun

Om de crisis te doorstaan is mogelijk steun vanuit de Britse overheid nodig. Naar verluidt heeft easyJet voor steun aangeklopt in Londen. Tot dusver heeft easyJet een lening van 600 miljoen pond gekregen van de Britse overheid. Verder werden 4500 banen geschrapt. Nog eens 608 miljoen pond werd opgehaald met de verkoop van vliegtuigen. Ook haalde de onderneming 419 miljoen pond op bij aandeelhouders.

Op 17 november komt easyJet met definitieve resultaten naar buiten.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

32 minuten geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

2 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.

2 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

4 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

5 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

6 uur geleden