Prijsvechter easyJet kan lange duur coronacrisis financieel aan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse prijsvechter easyJet is naar eigen zeggen financieel goed uitgerust om een maandenlange verstoring van het luchtverkeer door de coronacrisis aan te kunnen. De onderneming zegt in een handelsupdate over voldoende middelen te beschikken om de vloot negen maanden lang aan de grond te kunnen houden.
EasyJet zegt de mogelijkheid te hebben om zijn vloot te verkleinen, omdat het bedrijf gebruikmaakt van leasecontracten. Daarnaast is de prijsvechter van plan zes van zijn wat oudere toestellen te verkopen. Alles bij elkaar maakt dit de onderneming flexibeler om in te spelen op de toekomstige vraag naar vliegreizen.
De luchtvaartmaatschappij kondigde eerder al maatregelen aan om de crisis het hoofd te bieden. Waar mogelijk worden uitgaven van het bedrijf beperkt. Door toestellen aan de grond te houden wordt ook bespaard. Veder is een overeenkomst met Airbus voor de levering van 24 toestellen uitgesteld.
Extra kredieten
Volgens easyJet is het door de coronacrisis niet mogelijk om een voorspelling te doen over de prestaties voor het lopende boekjaar. "We blijven stappen zetten met het verlagen van de kosten, het besparen van geld en het vergroten van de liquiditeit", zo klinkt het.
Via verschillende initiatieven heeft het bedrijf rond de 1,9 miljard pond (2,2 miljard euro) aan extra kredieten achter de hand. In totaal heeft de prijsvechter de beschikking over 3,3 miljard pond.
Minder stoelen
De eerste helft van zijn gebroken boekjaar, de zes maanden tot en met 31 maart, rekent easyJet op een operationeel verlies van 185 miljoen tot 205 miljoen pond. Dat zou een verbetering zijn ten opzichte van het tekort van 275 miljoen pond een jaar eerder. De omzet in de meetperiode steeg met 1,6 procent tot bijna 2,4 miljard pond.
EasyJet zei verder dat in de nabije toekomst gevlogen zou kunnen gaan worden met minder beschikbare stoelen per vlucht. Om aan de regels voor social distancing te voldoen, kan bij toekomstige vluchten de middelste rij stoelen vrij worden gehouden.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
4 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
10 uur geleden