
Prijsplafond EU tegen hoge gasprijzen stopt
BRUSSEL (ANP) - Het prijsplafond voor aardgas dat de Europese Unie invoerde als reactie op de energiecrisis loopt vrijdag ten einde. De EU voerde het noodmechanisme in na de enorme prijsstijgingen voor gas in 2022. Rusland begon dat jaar de inval in Oekraïne en verminderde de gastoevoer naar veel lidstaten die het Oost-Europese land steunen in de oorlog.
Het prijsplafond is nooit in werking getreden. Dat zou gebeuren als de Europese gasprijs drie werkdagen of langer boven 180 euro per megawattuur zou uitkomen. Maar na de invoering van het mechanisme begin 2023 was dit niet meer voorgekomen.
Eind 2023 besloot de EU het prijsplafond nog te verlengen met een jaar tot en met januari 2025. Een nieuwe verlenging komt er niet.
De voor Europa toonaangevende gasprijs lag vrijdagmiddag een stuk hoger dan begin vorig jaar, maar zit nog ver onder de 180 euro die als plafond werd afgesproken. Het gaat om bijna 53 euro per megawattuur, ruim 82 procent meer dan een jaar geleden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Randstad is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden teleurgesteld op de kwartaalresultaten van het uitzendconcern. Zo heeft Randstad opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De omzet daalde, met name door wisselkoerseffecten. Het aandeel sloot 6 procent lager.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Acht belangenorganisaties van boeren en tuinders roepen de overheid op agrariërs beter te beschermen tegen dierenrechtenactivisten en misbruik van hun gegevens. Boeren hebben de afgelopen jaren te maken gekregen met onder meer bedreigingen, brandstichting en stalinbraken door actievoerders.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix was woensdag een stevige verliezer op Wall Street. Beleggers schrokken van de mededeling dat de resultaten in het afgelopen kwartaal zijn geraakt door een Braziliaans belastinggeschil.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Een groep van meer dan duizend bekende wetenschappers, captains of industry, beleidsmakers en andere prominenten wil een voorlopig verbod op de ontwikkeling van kunstmatige superintelligentie. In een verklaring pleiten ze ervoor een dergelijke super-AI pas te ontwikkelen als er "brede wetenschappelijke consensus is dat dit veilig en controleerbaar kan worden gedaan" en als er "stevige publieke steun" voor is.
2 uur geledenDIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) lijkt maar in beperkte mate een oplossing voor de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. Juist voor veelgevraagde functies in onder meer de zorg, bouw, techniek en onderwijs is AI vaak geen alternatief. Dat meldt uitzendconcern Randstad op basis van onderzoek van de VN-organisatie voor internationale arbeid, ILO.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanval bij Jaguar Land Rover (JLR) heeft de Britse economie 1,9 miljard pond gekost, ongeveer 2,2 miljard euro. Dit schat een onafhankelijke cyberveiligheidsorganisatie woensdag in een rapport. Meer dan 5000 organisaties zijn er volgens het rapport door getroffen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de grootschalige renovatie van het Binnenhof in Den Haag overtreedt de overheid haar eigen arbeidswetgeving door gebruik te maken van schijnzelfstandigen in de bouw, stellen brancheorganisatie Aannemersfederatie Nederland en de vakbonden FNV en CNV. "De plek waar wetten worden gemaakt, is ook de plek waar ze het minst lijken te gelden", zegt David van Swol van de bouwfederatie.
4 uur geleden