Prijs van Mensa Fonds voor Robbert Dijkgraaf
DEN HAAG (ANP) - Hoogleraar Robbert Dijkgraaf heeft de Impact Award van het Mensa Fonds voor hoogbegaafden gekregen. Hij kreeg de prijs voor zijn "inzet om wetenschap begrijpelijk en interessant te maken voor jong en oud", aldus de jury. "Mede door zijn inspanningen is het 'cool’ geworden om heel slim en nieuwsgierig te zijn."
De directeur van het Institute for Advanced Study in Princeton (VS) geniet in Nederland vooral bekendheid door zijn tv-colleges voor DWDD University. Daarmee bereikte hij meer dan een miljoen kijkers per aflevering.
Het fonds deelde nog twee prijzen uit. Kathleen Venderickx, hoogleraar hoogbegaafdheid aan de universiteit van Hasselt (België), kreeg de Uitblinker Award. De Publieks Award ging naar de Techs Playgrounds, dat jonge technische talenten kansen biedt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Het gaat om een 49-jarige man. Hij wordt later op de dag verhoord, laat de politie weten. Volgens een woordvoerster is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
15 uur geleden