Prijs van kreeft in Noord-Amerika gekelderd door coronavirus
ARUNDEL (ANP/BLOOMBERG) - De uitbraak van het nieuwe coronavirus in China heeft de prijzen van kreeft in Noord-Amerika doen kelderen. De uitbraak was niet lang voor het Chinese Nieuwjaar, dat normaal gesproken voor topdrukte zorgt voor de kreeftexporteurs dankzij de stijgende vraag in China.
Het plotseling wegvallen van die vraag is volgens ondernemer Stephanie Nadeau van The Lobster Company in de Amerikaanse staat Maine "als een doodsklap". Ze voerde in betere tijden elke week 1000 dozen van circa 15 kilo elk met levende kreeft naar China uit. Het zijn er nu nog 120. Nadeau zegt dat ze al bijna 25.000 kilo kreeft met verlies heeft verkocht en personeel moet ontslaan.
De Verenigde Staten zijn de belangrijkste leverancier van kreeft aan China geweest. Ze hebben die toppositie verloren toen China in 2018 extra heffingen invoerde als vergelding voor het instellen van tarieven op Chinese producten door president Trump. Maar de Canadese export naar China is ook ingezakt. En kreeft uit dat land overspoelt nu ook de Amerikaanse markt. De prijs van een New England-kreeft van 1,5 kilo is nu ongeveer 7 euro, 17 procent minder dan aan het begin van het jaar en de laagste prijs in vier jaar tijd.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
6 uur geleden