Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs van kreeft in Noord-Amerika gekelderd door coronavirus

Prijs van kreeft in Noord-Amerika gekelderd door coronavirus

ARUNDEL (ANP/BLOOMBERG) - De uitbraak van het nieuwe coronavirus in China heeft de prijzen van kreeft in Noord-Amerika doen kelderen. De uitbraak was niet lang voor het Chinese Nieuwjaar, dat normaal gesproken voor topdrukte zorgt voor de kreeftexporteurs dankzij de stijgende vraag in China.

Het plotseling wegvallen van die vraag is volgens ondernemer Stephanie Nadeau van The Lobster Company in de Amerikaanse staat Maine "als een doodsklap". Ze voerde in betere tijden elke week 1000 dozen van circa 15 kilo elk met levende kreeft naar China uit. Het zijn er nu nog 120. Nadeau zegt dat ze al bijna 25.000 kilo kreeft met verlies heeft verkocht en personeel moet ontslaan.

De Verenigde Staten zijn de belangrijkste leverancier van kreeft aan China geweest. Ze hebben die toppositie verloren toen China in 2018 extra heffingen invoerde als vergelding voor het instellen van tarieven op Chinese producten door president Trump. Maar de Canadese export naar China is ook ingezakt. En kreeft uit dat land overspoelt nu ook de Amerikaanse markt. De prijs van een New England-kreeft van 1,5 kilo is nu ongeveer 7 euro, 17 procent minder dan aan het begin van het jaar en de laagste prijs in vier jaar tijd.

Meer uit Buitenland

Media: Justitie VS begint strafrechtelijk onderzoek naar Tim Walz

WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.

2 uur geleden
Sigrid Kaag lid van nieuwe ondersteunende raad voor Gaza

WASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.

2 uur geleden
Rubio, Witkoff, Kushner en Blair in vredesraad voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.

2 uur geleden
Syrië erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

4 uur geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

5 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

10 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

12 uur geleden