Prijs van koffiebonen stijgt tot hoogste niveau sinds 2011
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een kopje koffie dreigt nog duurder te worden door de aanhoudende prijsstijging van koffiebonen. De prijs van arabicabonen, die de meeste grote koffieketens zoals Starbucks gebruiken, is gestegen tot het hoogste niveau in dertien jaar. Dit komt door aanhoudende zorgen over het aanbod.
Vooral het barre weer in Brazilië stuwt de prijzen. De topproducent van koffiebonen rondt nu de oogst van 2024/25 af en de vooruitzichten voor de oogst voor het volgende seizoen zijn verslechterd door de ergste droogte in decennia in de velden van het Zuid-Amerikaanse land.
"Het potentieel van de arabica-oogst van 2025/26 hangt aan een zijden draadje", waarschuwt Rabobank-analist Carlos Mera. De regenval in arabica-teeltgebieden is volgens hem sinds het begin van het droge seizoen in april consequent lager dan normaal. Naast de droogte in Brazilië kampt de koffiesector volgens de Rabobank-analist met extra oponthoud bij de afhandeling van inkomende en uitgaande zeeschepen in verschillende havens, een wereldwijde schaarste aan containers, verstoringen rond de Rode Zee en teleurstellende oogsten in Vietnam.
Op de termijnmarkt in New York steeg de prijs voor arabicabonen maandag ruim 3 procent tot 2,68 dollar per pond. Arabicabonen zijn dit jaar ongeveer 40 procent duurder geworden. Ook de prijs van de goedkopere robustabonen, die veelal voor oploskoffie worden gebruikt, steeg maandag met dik 3 procent.
Meer uit Financieel
KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor bijna 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
9 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.
2 uur geleden