Prijs van koffiebonen stijgt tot hoogste niveau sinds 2011
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een kopje koffie dreigt nog duurder te worden door de aanhoudende prijsstijging van koffiebonen. De prijs van arabicabonen, die de meeste grote koffieketens zoals Starbucks gebruiken, is gestegen tot het hoogste niveau in dertien jaar. Dit komt door aanhoudende zorgen over het aanbod.
Vooral het barre weer in Brazilië stuwt de prijzen. De topproducent van koffiebonen rondt nu de oogst van 2024/25 af en de vooruitzichten voor de oogst voor het volgende seizoen zijn verslechterd door de ergste droogte in decennia in de velden van het Zuid-Amerikaanse land.
"Het potentieel van de arabica-oogst van 2025/26 hangt aan een zijden draadje", waarschuwt Rabobank-analist Carlos Mera. De regenval in arabica-teeltgebieden is volgens hem sinds het begin van het droge seizoen in april consequent lager dan normaal. Naast de droogte in Brazilië kampt de koffiesector volgens de Rabobank-analist met extra oponthoud bij de afhandeling van inkomende en uitgaande zeeschepen in verschillende havens, een wereldwijde schaarste aan containers, verstoringen rond de Rode Zee en teleurstellende oogsten in Vietnam.
Op de termijnmarkt in New York steeg de prijs voor arabicabonen maandag ruim 3 procent tot 2,68 dollar per pond. Arabicabonen zijn dit jaar ongeveer 40 procent duurder geworden. Ook de prijs van de goedkopere robustabonen, die veelal voor oploskoffie worden gebruikt, steeg maandag met dik 3 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
52 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
5 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
5 uur geleden