Prijs van koffiebonen stijgt tot hoogste niveau sinds 2011
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een kopje koffie dreigt nog duurder te worden door de aanhoudende prijsstijging van koffiebonen. De prijs van arabicabonen, die de meeste grote koffieketens zoals Starbucks gebruiken, is gestegen tot het hoogste niveau in dertien jaar. Dit komt door aanhoudende zorgen over het aanbod.
Vooral het barre weer in Brazilië stuwt de prijzen. De topproducent van koffiebonen rondt nu de oogst van 2024/25 af en de vooruitzichten voor de oogst voor het volgende seizoen zijn verslechterd door de ergste droogte in decennia in de velden van het Zuid-Amerikaanse land.
"Het potentieel van de arabica-oogst van 2025/26 hangt aan een zijden draadje", waarschuwt Rabobank-analist Carlos Mera. De regenval in arabica-teeltgebieden is volgens hem sinds het begin van het droge seizoen in april consequent lager dan normaal. Naast de droogte in Brazilië kampt de koffiesector volgens de Rabobank-analist met extra oponthoud bij de afhandeling van inkomende en uitgaande zeeschepen in verschillende havens, een wereldwijde schaarste aan containers, verstoringen rond de Rode Zee en teleurstellende oogsten in Vietnam.
Op de termijnmarkt in New York steeg de prijs voor arabicabonen maandag ruim 3 procent tot 2,68 dollar per pond. Arabicabonen zijn dit jaar ongeveer 40 procent duurder geworden. Ook de prijs van de goedkopere robustabonen, die veelal voor oploskoffie worden gebruikt, steeg maandag met dik 3 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
53 minuten geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
6 uur geleden