Prijs van koffiebonen naar nieuwe piek
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koffie blijft maar stijgen. Arabicabonen, die gebruikt worden door de meeste koffieketens zoals Starbucks, zijn dit jaar al 85 procent duurder geworden. Die langdurige stijging heeft verschillende oorzaken. Eerder dit jaar zorgden droogte en onverwachte vorst in Brazilië voor kleinere oogsten. Maar ook de hogere prijzen om de koffiebonen te vervoeren spelen een rol.
Dat de stijging doorzet heeft ook te maken met de manier waarop de markt werkt. Handelaren die gokten op prijsdalingen, moesten de afgelopen tijd toegeven dat die dalingen er niet inzaten. Door vervolgens hun verliezen af te dekken veroorzaakten ze een verdere toename van de koffieprijs.
In New York werden termijncontracten voor arabicabonen donderdag 1,5 procent meer waard en piekten op 2,38 dollar per pond. Dat was de hoogste prijs sinds 2012. De goedkopere robustakoffie, die veelal voor kant-en-klare koffiedrankjes wordt gebruikt, werd 0,4 procent meer waard.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
15 uur geleden