Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs van koffiebonen naar nieuwe piek

Prijs van koffiebonen naar nieuwe piek

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koffie blijft maar stijgen. Arabicabonen, die gebruikt worden door de meeste koffieketens zoals Starbucks, zijn dit jaar al 85 procent duurder geworden. Die langdurige stijging heeft verschillende oorzaken. Eerder dit jaar zorgden droogte en onverwachte vorst in Brazilië voor kleinere oogsten. Maar ook de hogere prijzen om de koffiebonen te vervoeren spelen een rol.

Dat de stijging doorzet heeft ook te maken met de manier waarop de markt werkt. Handelaren die gokten op prijsdalingen, moesten de afgelopen tijd toegeven dat die dalingen er niet inzaten. Door vervolgens hun verliezen af te dekken veroorzaakten ze een verdere toename van de koffieprijs.

In New York werden termijncontracten voor arabicabonen donderdag 1,5 procent meer waard en piekten op 2,38 dollar per pond. Dat was de hoogste prijs sinds 2012. De goedkopere robustakoffie, die veelal voor kant-en-klare koffiedrankjes wordt gebruikt, werd 0,4 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

20 minuten geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

2 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

8 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

10 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

10 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

11 uur geleden