Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs tweedehands auto stabiel, wel verschillen per brandstoftype

Prijs tweedehands auto stabiel, wel verschillen per brandstoftype

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde prijs voor tweedehandsauto's is in juli vrijwel gelijk gebleven, meldt AutoScout24. Het Europese onlineautoplatform constateert daarbij wel verschillen per brandstoftype. Zo zijn de prijzen van benzine- en elektrische auto's licht gedaald, die van hybride auto's juist gestegen.

De gemiddelde prijs voor een occasion lag vorige maand op ongeveer 22.700 euro, rond het niveau van juni. De prijzen voor tweedehands benzineauto's en elektrische auto's daalden ten opzichte van vorige maand, respectievelijk tot 18.500 euro en bijna 33.000 euro. De gemiddelde prijs van een hybride auto steeg volgens AutoScout24 juist verder, tot zo'n 40.800 euro.

Voor de prijsdaling bij benzine- en elektrische auto's zijn verschillende redenen. "Dit komt deels doordat het aanbod tegen de zomerverwachtingen in blijft toenemen en zelfs versneld", zegt bestuurder Dorianne Richelle van AutoScout24 in Nederland. "Zo is het aanbod met 3200 auto's uitgebreid. Bij elektrisch zien we dat de prijsverlagingen bij producenten van elektrische auto's de prijs van occasions beïnvloeden."

De populairste brandstofauto was in juli de Volkswagen Golf, gevolgd door de Volkswagen Polo. Tesla voert de lijst elektrische auto's aan met de typen Model 3 en Model S. Binnen de hybrides waren de Toyota Prius en Volkswagen Golf GTE het populairst.

Meer uit Financieel

Bedrijven Bangladesh vrezen miljoenenschade na brand luchthaven

DHAKA (ANP/AFP) - Handelaren in Bangladesh vrezen flinke financiële schade te lijden door de brand op de Hazrat Shahjalal-luchthaven in hoofdstad Dhaka. Het bedrijfsleven heeft gewaarschuwd dat de directe schade en de gevolgen voor de handel kunnen oplopen tot miljoenen dollars.

44 minuten geleden
Nieuwe topvrouw DB wil kwakkelende spoorbedrijf flink hervormen

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe topvrouw van Deutsche Bahn (DB) wil het kwakkelende spoorbedrijf volledig hervormen en de kwaliteit flink verbeteren. Evelyn Palla, die het staatsbedrijf sinds 1 oktober leidt nadat de Duitse regering de vorige topman in augustus ontsloeg, wil onder meer bezuinigingen doorvoeren op het hoofdkantoor en de bureaucratie verminderen.

2 uur geleden
Klimaat blijft belangrijk voor Wereldbank ondanks opstelling VS

WASHINGTON (ANP) - Het klimaat blijft een belangrijk thema voor de Wereldbank, ook nu de Verenigde Staten eisen dat de bank terugkeert naar zijn kerntaak van armoedebestrijding. Dat heeft Wereldbank-bestuurder Axel van Trotsenburg, Nederlander en de op een na hoogste man bij de bank, gezegd tegen het ANP. Volgens hem staan de woorden 'livable planet' niet voor niets in grote letters op de muur bij de ingang van het hoofdkantoor in Washington.

3 uur geleden
Vlucht Air China omgeleid nadat batterij in handbagage vlam vatte

SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.

20 uur geleden
Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

1 dag geleden
Sleijpen: economische onzekerheid maakt voorspelling rente lastig

WASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

1 dag geleden
Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

1 dag geleden