Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs diamanten loopt verder op

Prijs diamanten loopt verder op

JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - Diamanten lijken steeds duurder te worden. De grootste diamantenproducent ter wereld De Beers heeft de afgelopen weken zijn prijzen nog eens met zo’n 8 procent verhoogd, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Vorig jaar voerde het concern ook al zulke verhogingen door, nadat diamanten te midden van de coronacrisis beduidend populairder waren geworden. Het aanbod bleef tegelijkertijd beperkt.

De prijsverhogingen van vorig jaar gingen vooral over de wat grotere stenen. Nu moet er ook voor de kleinere, goedkopere stenen een stuk meer worden betaald. De prijzen daarvan zouden met maximaal 20 procent zijn verhoogd. Een woordvoerder van De Beers weigerde op de berichtgeving over de hogere prijzen te reageren.

De diamantsector wordt gezien als een van de partijen die profiteert van het economische herstel van de coronacrisis. Veel mensen konden door de pandemie bijvoorbeeld niet op vakantie. In plaats daarvan werden ze bereid meer geld uit te geven aan luxeartikelen zoals diamanten. De vraag naar de edelstenen daalde juist nog vlak na het uitbreken van de crisis, onder meer omdat juweliers toen hun deuren moesten sluiten. Om de prijzen te stutten beperkten diamantproducenten daarop de productie.

Meer uit Financieel

VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

31 minuten geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Financieel topman Klarna stapt over naar Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.

2 uur geleden
Stichting wil dat massaclaim Booking.com ook over zustersite gaat

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.

3 uur geleden
AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

3 uur geleden
Langere celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.

4 uur geleden