Prijs diamanten loopt verder op
JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - Diamanten lijken steeds duurder te worden. De grootste diamantenproducent ter wereld De Beers heeft de afgelopen weken zijn prijzen nog eens met zo’n 8 procent verhoogd, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Vorig jaar voerde het concern ook al zulke verhogingen door, nadat diamanten te midden van de coronacrisis beduidend populairder waren geworden. Het aanbod bleef tegelijkertijd beperkt.
De prijsverhogingen van vorig jaar gingen vooral over de wat grotere stenen. Nu moet er ook voor de kleinere, goedkopere stenen een stuk meer worden betaald. De prijzen daarvan zouden met maximaal 20 procent zijn verhoogd. Een woordvoerder van De Beers weigerde op de berichtgeving over de hogere prijzen te reageren.
De diamantsector wordt gezien als een van de partijen die profiteert van het economische herstel van de coronacrisis. Veel mensen konden door de pandemie bijvoorbeeld niet op vakantie. In plaats daarvan werden ze bereid meer geld uit te geven aan luxeartikelen zoals diamanten. De vraag naar de edelstenen daalde juist nog vlak na het uitbreken van de crisis, onder meer omdat juweliers toen hun deuren moesten sluiten. Om de prijzen te stutten beperkten diamantproducenten daarop de productie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
4 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
9 uur geleden