Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs Brentolie breekt door grens 80 dollar per vat

Prijs Brentolie breekt door grens 80 dollar per vat

SINGAPORE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie is dinsdag gestegen tot meer dan 80 dollar, wat het hoogste niveau sinds oktober 2018 is. De olieprijzen lopen al enige tijd op door de sterke vraag vanwege het economisch herstel van de coronacrisis. Ook wordt gespeculeerd dat het aanbod op de oliemarkt steeds meer onder druk kan komen te staan omdat minder wordt geïnvesteerd in nieuwe fossiele brandstofprojecten.

De prijs van een vat Brentolie (van 159 liter), de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, Afrika en Europa, steeg tijdens de beurshandel in Azië 1 procent tot 80,33 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie (West Texas Intermediate) klom 1,1 procent tot 76,25 dollar per vat.

De stijgende olieprijzen gaan hand in hand met de sterk opgelopen gasprijzen. In Europa hebben de gasprijzen nieuwe recordniveaus bereikt en in het Verenigd Koninkrijk zijn er zelfs zorgen over tekorten aan gas nu het winterseizoen eraan komt.

Kenners denken dat de olieprijzen nog wel verder kunnen gaan stijgen. Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten waaronder Rusland zijn de productie geleidelijk aan het verhogen door de grotere vraag. Zij hadden eerder de olieproductie nog scherp verlaagd vanwege de coronacrisis om zo de prijzen te stutten. Zakenbank Goldman Sachs denkt echter dat de productieverhogingen door de OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, de komende tijd niet voldoende zullen zijn om het krappe aanbod op de oliemarkt te verhelpen. De OPEC komt later op de dag met een rapport over de verwachtingen voor de wereldwijde olievraag.

Meer uit Financieel

Zuid-Korea en VS bereiken akkoord over handel en veiligheid

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
VS schaffen tarieven verschillende producten Latijns-Amerika af

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.

4 uur geleden
ING rekent in 2026 op lagere energierekening voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.

5 uur geleden
Techbedrijven omlaag terwijl Wall Street renteprognoses bijstelt

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.

7 uur geleden
Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

8 uur geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

8 uur geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

8 uur geleden