
Prijs bitcoin op hoogste niveau sinds augustus
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de cryptomunt bitcoin is zaterdag gestegen tot bijna 23.000 dollar, het hoogste niveau sinds augustus. Vorig weekend steeg de waarde van de munt ook al. Hij kwam toen voor het eerst in ruim twee maanden weer boven de 21.000 dollar uit.
Onder cryptohandelaren heerst optimisme. Het gevoel overheerst dat de munteenheid de bodem van zijn neergang heeft bereikt. Ook cryptomunt ether steeg zaterdag in waarde, en wel met 2,4 procent tot het hoogste niveau sinds september.
Ook het feit dat de inflatie over haar piek heen lijkt, zorgt voor optimisme in de cryptowereld. Als de rente minder hard doorstijgt, blijft er meer geld beschikbaar op de financiële markten. Als de rente hoog is, verdwijnt veel geld naar bankrekeningen. Ook zijn leningen voor ondernemingen dan duurder, wat de investeringen in allerlei zaken drukt, en dus ook die in cryptomunten.
Veel cryptobedrijven hebben geleden onder de onrust die in de sector is ontstaan na het omvallen van FTX, een van de grootste platforms voor het bewaren en verhandelen van cryptomunten als bitcoin en ethereum. Naar de oprichter van FTX, Sam Bankman-Fried, loopt een strafrechtelijk onderzoek van Amerikaanse aanklagers wegens mogelijke miljardenfraude.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.
53 minuten geledenTURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.
5 uur geleden