Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs Amerikaanse olie voor eerst sinds 2014 boven 95 dollar

Prijs Amerikaanse olie voor eerst sinds 2014 boven 95 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is maandag voor het eerst sinds 2014 tot boven de 95 dollar gestegen. De olieprijs wordt aangejaagd door de spanningen rond Oekraïne en zorgen bij handelaren over een verstoring van de Russische olieleveringen bij een conflict.

De prijs van een vat West Texas Intermediate (WTI) van 159 liter klom met meer dan 2 procent in New York tot 95,40 dollar. Ook Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, Afrika en Europa, ging omhoog. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat Rusland ieder moment kan beginnen met een invasie van Oekraïne. Naast de spanningen rond Oekraïne worden de olieprijzen ook gestuwd door de grote vraag vanwege het sterke economische herstel van de coronacrisis en een beperkt aanbod op de oliemarkt.

Kenners denken dat de olieprijzen nog kunnen doorstijgen tot meer dan 100 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economie VS groeit iets minder hard in tweede kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.

6 minuten geleden
Duitse inflatie stijgt flink na aflopen accijnskorting benzine

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het dagelijks leven in Duitsland is deze maand flink duurder geworden door het aflopen van een accijnskorting op benzine en diesel. De inflatie liep in juli op naar 2,8 procent op jaarbasis, van 2,3 procent in juni, aldus het Duitse federale statistiekbureau. Na twee maanden kwam er een einde aan de korting van 17 eurocent op een liter brandstof.

16 minuten geleden
China dreigt met tegenmaatregelen na verbod VS op invoer robots

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".

1 uur geleden
Prada ziet verkopen in Midden-Oosten met een derde dalen

MILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.

1 uur geleden
Vraag naar airco's stuwt resultaten moederbedrijf MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.

1 uur geleden
Ferrari verkoopt meer dure modellen en verhoogt winstverwachting

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.

1 uur geleden
Scheepvaart door Straat van Hormuz lijkt wat aan te trekken

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz lijkt weer wat aan te trekken, ondanks de aanhoudende vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Zo is er in de nacht van woensdag op donderdag ook een door QatarEnergy beheerde gastanker door de belangrijke zeestraat bij Iran gevaren. Dit is het eerste schip van dit type dat volgens scheepsvolgdata de waterweg heeft verlaten sinds 11 juli.

1 uur geleden