Prijs Amerikaanse olie keldert na bericht Trump over bestand
NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
De olieprijs ligt nog wel aanzienlijk hoger dan voor het begin van de oorlog. Eind februari, vlak voordat de VS en Israël de bombardementen op Iran begonnen, kostte een vat WTI ongeveer 70 dollar.
Trump meldde op zijn platform Truth Social dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Die mededeling kwam twee uur voor het aflopen van zijn ultimatum aan Teheran. Trump eiste dat Iran de Straat van Hormuz zou heropenen, op straffe van grootschalige aanvallen op de civiele infrastructuur van het land.
De Straat van Hormuz ligt tussen Iran, de Verenigde Arabische Emiraten en Oman. Normaal gesproken gaat ongeveer een vijfde van alle wereldwijde olietransporten door de zeestraat. Iran heeft de engte feitelijk afgesloten, waardoor landen in onder meer Europa en Azië veel minder olie krijgen. Daardoor zijn de prijzen gestegen en dreigen brandstoftekorten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
9 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.
19 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.
36 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - Maleisië heeft een poging verijdeld om geavanceerde chips voor kunstmatige intelligentie (AI) via de belangrijkste luchthaven van het land te smokkelen, meldden douanefunctionarissen. Deze maand werden AI-chips ter waarde van 49,5 miljoen ringgit, omgerekend bijna 11 miljoen euro, in beslag genomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever zag de omzet in het afgelopen kwartaal stevig groeien en presteerde naar eigen zeggen beter dan de concurrentie. De groei kwam echter vooral uit opkomende markten zoals Azië; in Europa daalde de omzet juist.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Glasvezel van KPN is sinds afgelopen kwartaal beschikbaar voor 6 miljoen huishoudens in Nederland, maakt de telecomprovider bekend. Samen met Glaspoort heeft KPN de dekking voor een betere internetverbinding uitgebreid. Bij bijna 5 miljoen huishoudens is de glasvezelverbinding ook doorgetrokken tot in de meterkast.
1 uur geleden