Prijs aluminium naar hoogste niveau sinds 2008
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is dinsdag naar het hoogste niveau gestegen sinds 2008. De prijs van het metaal wordt onder meer gestuwd door de grote vraag, maar ook door de sluiting van smelterijen in China en Europa. Daardoor is er vrees voor tekorten op de aluminiummarkt ontstaan.
Op de Londense metaalmarkt steeg de aluminiumprijs naar 3236 dollar per ton, omgerekend 2835 euro. Aluminium wordt bijvoorbeeld veel gebruikt in de auto-industrie en de bouw, maar ook in veel andere industriële sectoren. Vanwege de grote vraag is de prijs hard opgelopen, net als die van veel andere metalen zoals nikkel, koper, zink, lood en tin.
Daar komen nog sluitingen van smelterijen in China vanwege lockdowns tegen lokale corona-uitbraken bovenop. China is 's werelds grootste producent van aluminium. Ook in Europa zijn smelterijen stilgelegd omdat door de hoge energieprijzen het niet rendabel meer was om open te blijven. De spanningen rond Oekraïne spelen ook een rol, want Rusland is een belangrijke aluminiumproducent en bij een conflict zouden de Russische leveringen verstoord kunnen worden.
Meer uit Financieel
BOISE (ANP/AFP) - Werknemers van een fabriek van Micron Technology in Taiwan zijn van plan om donderdag te staken. Hiermee willen ze druk uitoefenen op het Amerikaanse chipbedrijf om met een "concreet winstdelingsplan" te komen, laat een vakbond die de werknemers vertegenwoordigt weten.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair verwacht dat de ticketprijzen in Europa volgend jaar met wel 20 procent kunnen stijgen door de hoge brandstofkosten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei topman Michael O'Leary dinsdag op een persconferentie in Brussel.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS verhoogt de prijs van treinkaartjes en de meeste abonnementen volgend jaar met gemiddeld 4,7 procent. Daarmee stijgt de prijs van reizen met de trein harder dan de inflatie. De stijging is wel iets minder groot dan die van begin dit jaar, toen reizigers gemiddeld zo'n 6,5 procent meer gingen betalen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) heeft haar vultaak voor de Nederlandse gasopslagen volbracht. Het publieke energiebedrijf kreeg van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat als taak de gasopslag tot het Europese vuldoel van 64 procent te vullen. Het Rijk stelde bijna 1 miljard euro beschikbaar om de kosten te dekken die zijn verbonden aan de vultaak.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gezakt en staat nu zo'n 10 cent onder het recordniveau dat recent werd aangetikt. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor Euro95 nu 2,638 euro per liter, 2 cent minder dan op maandag. Het record van 10 oktober staat op 2,732 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de winstgevendheid van de sterk in waarde gestegen AI-gerelateerde bedrijven. Op de markten wordt dan ook in spanning uitgekeken naar de kwartaalresultaten van de grote techbedrijven, die deze week op het programma staan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft toestemming voor de overname van Viaplay Nederland door Videoland, onderdeel van DPG Media. De concurrentietoezichthouder verwacht geen nadelige gevolgen van de overname voor de kijker, de inkoop van sportrechten en de verkoop van advertentieruimte. Na de overname lijkt er voldoende concurrentie over te blijven.
2 uur geleden