Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs aluminium naar hoogste niveau sinds 2008

Prijs aluminium naar hoogste niveau sinds 2008

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is dinsdag naar het hoogste niveau gestegen sinds 2008. De prijs van het metaal wordt onder meer gestuwd door de grote vraag, maar ook door de sluiting van smelterijen in China en Europa. Daardoor is er vrees voor tekorten op de aluminiummarkt ontstaan.

Op de Londense metaalmarkt steeg de aluminiumprijs naar 3236 dollar per ton, omgerekend 2835 euro. Aluminium wordt bijvoorbeeld veel gebruikt in de auto-industrie en de bouw, maar ook in veel andere industriële sectoren. Vanwege de grote vraag is de prijs hard opgelopen, net als die van veel andere metalen zoals nikkel, koper, zink, lood en tin.

Daar komen nog sluitingen van smelterijen in China vanwege lockdowns tegen lokale corona-uitbraken bovenop. China is 's werelds grootste producent van aluminium. Ook in Europa zijn smelterijen stilgelegd omdat door de hoge energieprijzen het niet rendabel meer was om open te blijven. De spanningen rond Oekraïne spelen ook een rol, want Rusland is een belangrijke aluminiumproducent en bij een conflict zouden de Russische leveringen verstoord kunnen worden.

Meer uit Financieel

Mercedes biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

STUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
Inflatie Duitsland stijgt naar 3,3 procent door dure brandstof

WIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is in september gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van voorlopige cijfers. In augustus lag de inflatie in de grootste economie van Europa nog op 2,9 procent.

1 uur geleden
Bloomberg: Apple komt 13 oktober met nieuwe smart-home-apparatuur

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.

1 uur geleden
Toezichthouders onderzoeken gamebedrijven om in-game-aankopen

DEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.

2 uur geleden
Meer passagiers op Europese luchthavens in zomerperiode

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.

2 uur geleden
Duitse overheid laat staatsenergiebedrijf gasvoorraden aanvullen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.

4 uur geleden
PostNL bezorgt ook komende jaren meeste overheidspost

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.

4 uur geleden