Prijs aan de pomp daalt iets, olieprijs veert weer wat op
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen aan de pomp dalen licht, volgens brandstofdeskundige Paul van Selms van consumentencollectief UnitedConsumers. De olieprijzen maakten vorige week de grootste daling sinds februari door, die kwam op het moment dat de risico's op verdere escalatie van de conflicten in het Midden-Oosten afnamen. Maandag veerden de olieprijzen weer wat op.
Bij een stijging van de olieprijzen is vaak ook meteen een stijging van de prijzen aan de pomp te zien, maar een daling is minder snel zichtbaar. Dat komt doordat aanbieders marges willen houden op de prijzen aan de pomp, legt Van Selms uit. "Maar de markt is competitief genoeg. Uiteindelijk zullen de prijzen dalen."
De daling aan de pomp is alleen niet zo groot als de daling van de olieprijzen. Dat komt door hoe de prijzen aan de pomp zijn opgebouwd. Een groot deel van de prijs bestaat uit belastingen en accijnzen, aldus Van Selms.
Voorraden
"Prijsschommelingen op de oliemarkt voelen we wel, maar relatief weinig", stelt hij. In landen waar weinig belasting wordt geheven op brandstof is de pijn van duurdere olie groter dan in Nederland, legt hij uit. Daarnaast spelen ook de voorraden mee en de koers van de Amerikaanse dollar, waarmee internationale olietransacties worden afgerekend.
De adviesprijs voor een liter Euro95 is volgens UnitedConsumers nu iets meer dan 2,25 euro. Bijna een week geleden was dat 2,27 euro. De adviesprijs wordt doorgaans alleen aan de snelweg gevraagd. Elders kun je vaak goedkoper tanken. De prijzen liggen nog altijd fors hoger dan aan het begin van dit jaar, toen kostte een liter benzine volgens de adviesprijs rond de 2,05 euro.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
1 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
5 uur geleden