Prigozjin: 10.000 huurlingen uit de gevangenis gedood in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - De Wagner Groep heeft naar eigen zeggen zware verliezen geleden tijdens de strijd in Oekraïne. Van de 50.000 gerekruteerde gevangenen zijn er ongeveer 10.000 omgekomen, aldus Wagner-chef Jevgeni Prigozjin. Hij zegt dat van de andere soldaten uit zijn huurlingenleger ook zo'n 20 procent is gesneuveld, maar noemde geen specifiek aantal.
Zowel de Russische krijgsmacht als Wagner doet zelden uitspraken over het aantal slachtoffers tijdens de oorlog. De laatste keer dat Rusland zelf iets zei over het dodental was in september. Toen ging het om 6000 doden. Westerse schattingen gaan uit van ongeveer 150.000 doden en gewonden onder Russische militairen, net zoveel als aan Oekraïense zijde.
Prigozjin ging vorig jaar de gevangenissen in Rusland langs om troepen te werven voor zijn huurlingenleger. Hij beloofde ze een goed salaris en dat ze vrij zouden zijn als ze de oorlog zouden overleven en terugkeren in Rusland. Westerse analisten gaan ervan uit dat de gerekruteerde gevangenen in de vuurlinie worden ingezet en veel van hen daarom sneuvelen. Prigozjin heeft vaak met een beschuldigende vinger naar Moskou gewezen omdat zijn troepen aan hun lot werden overgelaten. Hij vond dat Wagner te weinig munitie kreeg en dat daardoor veel slachtoffers zijn gevallen.
De Wagner Groep heeft de afgelopen maanden het voortouw genomen bij de belegering van de Oost-Oekraïense stad Bachmoet. Afgelopen zaterdag beweerde Prigozjin dat de inname voltooid was, maar Kyiv ontkent dat en zegt nog altijd een klein deel in handen te hebben. Volgens Prigozjin begint Wagner donderdag met een gestage terugtrekking uit Bachmoet, om de stad over te dragen aan het Russische leger.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
18 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
2 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
4 uur geleden