Pride-pelgrims aangekomen in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een groep gelovige lhbti'ers heeft zaterdagmiddag bij de Westerkerk in Amsterdam een pelgrimstocht afgesloten die ze ruim 24 uur eerder waren begonnen in de Janskerk in Utrecht. Met hun 45 kilometer lange tocht vierden ze het 25-jarig bestaan van Amsterdam Pride en vroegen ze om meer begrip voor lhbti'ers.
Volgens de coördinator van de tocht, de Amsterdamse predikant Wielie Elhorst, liepen ongeveer dertig pelgrims mee, van wie tien het volledige traject. Tussen Amsterdam en Utrecht stopten de pelgrims bij negen kerken, waar lokale gelovigen een eindje meeliepen. "In totaal waren we met een man of zestig", aldus Elhorst. Onderweg kregen ze volgens hem ook veel steunbetuigingen van buschauffeurs en mensen die in hun tuin zaten. "Ze wisten waarmee we bezig waren."
In de kerken vierden ze een gebedsdienst met als thema Take Pride in Us, het motto van Pride 2021. "Daarin stond Handelingen 10 centraal, waarin Petrus zegt dat voor God niemand onheilig of onrein is", vertelde Elhorst. Ook werd stilgestaan bij de recente mishandeling van de 14-jarige Frédérique in Amstelveen. Het meisje wilde geen antwoord geven op de vraag welk geslacht ze heeft en werd vervolgens mishandeld.
In de kerken kregen de pelgrims ook gebeden mee, die ze na aankomst in Amsterdam in een grote envelop hebben achtergelaten bij het Homomonument. Daar werd samen met de predikant van de Westerkerk een afsluitende dienst gehouden. "We waren iets te laat en daardoor konden we niet in de Westerkerk. Daar was net een orgelconcert begonnen", aldus Elhorst.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.
27 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Toezichthouder NVWA legt vier Ierse veetransporteurs boetes op als zij niet binnen één jaar stoppen met het vervoeren van kalfjes, zonder hen onderweg voldoende voeding te geven. De kalfjes zijn ongeveer drie weken oud als ze worden vervoerd en mogen 8 uur zonder melk, maar zij krijgen in de praktijk veel langer geen voeding, zegt een woordvoerder. "De Ierse veevervoerders overtreden hiermee de Europese regels."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is van plan om een Zweeds verkenningsvliegtuig te kopen. De twee landen hebben een verklaring ondertekend voor de aanschaf van deze Saab GlobalEye, meldt Defensie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProRail verwacht dit jaar opnieuw over de grens van 520 verstoringen heen te gaan. Dat bevestigt een woordvoerder van de spoorbeheerder na berichtgeving door het AD. In mei kreeg ProRail al een boete van 2,75 miljoen euro van het kabinet omdat die grens vorig jaar ook is overschreden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.
11 uur geleden