Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade tijdens Pride Amsterdam is zaterdag "soepel en vlot verlopen". Het thema Together werd "op alle fronten" duidelijk en is "eer aangedaan", zegt de woordvoerder van de organisatie.
Het weer hielp ook mee, zodat de boten zich goed konden presenteren. De woordvoerder van Stichting Pride Amsterdam geeft verder aan dat er geen grote incidenten zijn geweest. Hoeveel mensen de Canal Parade hebben bezocht, is volgens hem lastig te zeggen. Ook de gemeente en politie houden het op "gezellig druk" en kunnen geen cijfers geven.
De lege boot van Amnesty won dit jaar bij de Canal Parade in de categorie Statement. Juryvoorzitter Cornald Maas laat weten dat het om "een heel krachtig statement" ging. De organisatie vroeg daarmee aandacht voor onder andere de strafbaarheid waarmee de lhbtqia+-gemeenschap wereldwijd te maken krijgt.
Tachtig boten
De mooiste boot was dit jaar een particuliere boot. Onder de noemer Together we are golden, ging de boot van Amsterdammer Tess van Zwol gepaard met veel goud, laat Maas weten, die ook onder de indruk was van de choreografie aan boord. Dat laatste gold volgens Maas ook voor de boot van Gay Expats. Die verbeeldde het beste het thema van de Pride, oordeelde de jury. De boot was een soort varend scrabblebord.
Aan de Canal Parade deden tachtig boten mee. De jury bestond naast Maas uit operazangeres Francis van Broekhuizen, acteur Fjodor Jozefzoon, strafpleiter Bénédicte Ficq en 'design activist' Gyor Moore.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
11 minuten geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die dinsdag zorgt voor uitval van treinen bij Breda, duurt ten minste tot 10.15 uur. Dat meldt de NS. Eerder verwachtte het spoorbedrijf dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. Volgens de NS ligt de oplossing van het probleem, waarvan de oorzaak nog onduidelijk is, bij ProRail.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
3 uur geleden