Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade

Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade tijdens Pride Amsterdam is zaterdag "soepel en vlot verlopen". Het thema Together werd "op alle fronten" duidelijk en is "eer aangedaan", zegt de woordvoerder van de organisatie.

Het weer hielp ook mee, zodat de boten zich goed konden presenteren. De woordvoerder van Stichting Pride Amsterdam geeft verder aan dat er geen grote incidenten zijn geweest. Hoeveel mensen de Canal Parade hebben bezocht, is volgens hem lastig te zeggen. Ook de gemeente en politie houden het op "gezellig druk" en kunnen geen cijfers geven.

De lege boot van Amnesty won dit jaar bij de Canal Parade in de categorie Statement. Juryvoorzitter Cornald Maas laat weten dat het om "een heel krachtig statement" ging. De organisatie vroeg daarmee aandacht voor onder andere de strafbaarheid waarmee de lhbtqia+-gemeenschap wereldwijd te maken krijgt.

Tachtig boten

De mooiste boot was dit jaar een particuliere boot. Onder de noemer Together we are golden, ging de boot van Amsterdammer Tess van Zwol gepaard met veel goud, laat Maas weten, die ook onder de indruk was van de choreografie aan boord. Dat laatste gold volgens Maas ook voor de boot van Gay Expats. Die verbeeldde het beste het thema van de Pride, oordeelde de jury. De boot was een soort varend scrabblebord.

Aan de Canal Parade deden tachtig boten mee. De jury bestond naast Maas uit operazangeres Francis van Broekhuizen, acteur Fjodor Jozefzoon, strafpleiter Bénédicte Ficq en 'design activist' Gyor Moore.

Meer uit Binnenland

Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

1 uur geleden
Politieke spanning in provincie Groningen om twee windturbines

N i e u w bericht, meer informatie over debat in alle alinea's na de 1eGRONINGEN (ANP) - In de provinciale politiek in Groningen is spanning ontstaan over de plaatsing van twee windturbines in de Emmapolder bij de Eemshaven. Dit zou jaren geleden zijn afgesproken met het ontwikkelingsbedrijf Wintermolen, maar energiebedrijf Vattenfall wil op deze locatie 24 windturbines neerzetten en heeft daar een vergunning voor.

1 uur geleden
Twee boeren bekeurd om afplakken kenteken bij protest Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Twee boeren hebben woensdag een bekeuring gekregen rond de demonstratie bij het provinciehuis in Leeuwarden. Ze hadden het kenteken van hun tractor afgeplakt. Eerder op de dag hadden ze daar al een waarschuwing voor gekregen. Agenten zagen ze later opnieuw met een onleesbaar nummerbord.

1 uur geleden
Verdachte schietpartij Schoonhoven: weet niets van opdracht Iran

DEN HAAG (ANP) - De 27-jarige man die ervan wordt verdacht op 19 maart een medewerker van de politie te hebben neergeschoten in Schoonhoven, stelt dat hij niets weet van een opdracht van het Iraanse regime. Dat zei zijn advocaat Gerald Roethof woensdag tijdens een eerste inleidende zitting van de strafzaak in de rechtbank in Den Haag. Ook zegt Hasan B. dat hij niet wist dat het slachtoffer van Iraanse afkomst is en bij de politie werkte.

1 uur geleden
Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt

WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

3 uur geleden
Advocaten Richard K. krijgen uitstel voor pleidooi Weiteveen-zaak

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.

3 uur geleden