Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade

Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade tijdens Pride Amsterdam is zaterdag "soepel en vlot verlopen". Het thema Together werd "op alle fronten" duidelijk en is "eer aangedaan", zegt de woordvoerder van de organisatie.

Het weer hielp ook mee, zodat de boten zich goed konden presenteren. De woordvoerder van Stichting Pride Amsterdam geeft verder aan dat er geen grote incidenten zijn geweest. Hoeveel mensen de Canal Parade hebben bezocht, is volgens hem lastig te zeggen. Ook de gemeente en politie houden het op "gezellig druk" en kunnen geen cijfers geven.

De lege boot van Amnesty won dit jaar bij de Canal Parade in de categorie Statement. Juryvoorzitter Cornald Maas laat weten dat het om "een heel krachtig statement" ging. De organisatie vroeg daarmee aandacht voor onder andere de strafbaarheid waarmee de lhbtqia+-gemeenschap wereldwijd te maken krijgt.

Tachtig boten

De mooiste boot was dit jaar een particuliere boot. Onder de noemer Together we are golden, ging de boot van Amsterdammer Tess van Zwol gepaard met veel goud, laat Maas weten, die ook onder de indruk was van de choreografie aan boord. Dat laatste gold volgens Maas ook voor de boot van Gay Expats. Die verbeeldde het beste het thema van de Pride, oordeelde de jury. De boot was een soort varend scrabblebord.

Aan de Canal Parade deden tachtig boten mee. De jury bestond naast Maas uit operazangeres Francis van Broekhuizen, acteur Fjodor Jozefzoon, strafpleiter Bénédicte Ficq en 'design activist' Gyor Moore.

Meer uit Binnenland

Drachtige melkkoeien vaak naar slachthuis, NVWA doet onderzoek

UTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.

3 uur geleden
Nagenoeg alle stembureaus zijn open

DEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.

4 uur geleden
Stemmers kunnen uit bijna net zoveel partijen kiezen als in 2022

DEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.

4 uur geleden
Weinig partijen met alleen vrouwelijke kandidaten op stembiljet

DEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.

5 uur geleden
Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

7 uur geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

8 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

8 uur geleden