Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade tijdens Pride Amsterdam is zaterdag "soepel en vlot verlopen". Het thema Together werd "op alle fronten" duidelijk en is "eer aangedaan", zegt de woordvoerder van de organisatie.
Het weer hielp ook mee, zodat de boten zich goed konden presenteren. De woordvoerder van Stichting Pride Amsterdam geeft verder aan dat er geen grote incidenten zijn geweest. Hoeveel mensen de Canal Parade hebben bezocht, is volgens hem lastig te zeggen. Ook de gemeente en politie houden het op "gezellig druk" en kunnen geen cijfers geven.
De lege boot van Amnesty won dit jaar bij de Canal Parade in de categorie Statement. Juryvoorzitter Cornald Maas laat weten dat het om "een heel krachtig statement" ging. De organisatie vroeg daarmee aandacht voor onder andere de strafbaarheid waarmee de lhbtqia+-gemeenschap wereldwijd te maken krijgt.
Tachtig boten
De mooiste boot was dit jaar een particuliere boot. Onder de noemer Together we are golden, ging de boot van Amsterdammer Tess van Zwol gepaard met veel goud, laat Maas weten, die ook onder de indruk was van de choreografie aan boord. Dat laatste gold volgens Maas ook voor de boot van Gay Expats. Die verbeeldde het beste het thema van de Pride, oordeelde de jury. De boot was een soort varend scrabblebord.
Aan de Canal Parade deden tachtig boten mee. De jury bestond naast Maas uit operazangeres Francis van Broekhuizen, acteur Fjodor Jozefzoon, strafpleiter Bénédicte Ficq en 'design activist' Gyor Moore.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
18 uur geleden