Pride Amsterdam ziet 'soepel en vlot' verlopen Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade tijdens Pride Amsterdam is zaterdag "soepel en vlot verlopen". Het thema Together werd "op alle fronten" duidelijk en is "eer aangedaan", zegt de woordvoerder van de organisatie.
Het weer hielp ook mee, zodat de boten zich goed konden presenteren. De woordvoerder van Stichting Pride Amsterdam geeft verder aan dat er geen grote incidenten zijn geweest. Hoeveel mensen de Canal Parade hebben bezocht, is volgens hem lastig te zeggen. Ook de gemeente en politie houden het op "gezellig druk" en kunnen geen cijfers geven.
De lege boot van Amnesty won dit jaar bij de Canal Parade in de categorie Statement. Juryvoorzitter Cornald Maas laat weten dat het om "een heel krachtig statement" ging. De organisatie vroeg daarmee aandacht voor onder andere de strafbaarheid waarmee de lhbtqia+-gemeenschap wereldwijd te maken krijgt.
Tachtig boten
De mooiste boot was dit jaar een particuliere boot. Onder de noemer Together we are golden, ging de boot van Amsterdammer Tess van Zwol gepaard met veel goud, laat Maas weten, die ook onder de indruk was van de choreografie aan boord. Dat laatste gold volgens Maas ook voor de boot van Gay Expats. Die verbeeldde het beste het thema van de Pride, oordeelde de jury. De boot was een soort varend scrabblebord.
Aan de Canal Parade deden tachtig boten mee. De jury bestond naast Maas uit operazangeres Francis van Broekhuizen, acteur Fjodor Jozefzoon, strafpleiter Bénédicte Ficq en 'design activist' Gyor Moore.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
7 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
17 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
23 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
1 dag geleden