Pride Amsterdam weer negen dagen, met botenparade
AMSTERDAM (ANP) - De Pride Amsterdam duurt komende zomer weer negen dagen en is inclusief botenparade. Het bestuur van Stichting Pride Amsterdam heeft daarvoor groen licht gegeven, zo heeft de stichting vrijdag bekendgemaakt.
Vanwege de coronacrisis moest Pride Amsterdam de afgelopen twee jaar sober worden gevierd. Maar de positieve vooruitzichten rondom het coronavirus en het feit dat het daardoor weer mogelijk is een zogenoemde parapluvergunning aan te vragen, heeft het bestuur doen besluiten akkoord te gaan met een volledig negendaagse Pride met Canal Parade, aldus de stichting.
Directeur Lucien Spee de Castillo Ruiz zegt heel blij te zijn toestemming te hebben gekregen om het vergunningentraject op te starten voor een complete Pride-week. "We maken nu een organisatorische inhaalsprint en zorgen er met alle partners voor dat de 25e editie van de Canal Parade onvergetelijk wordt." Ook zijn er nog twee andere jubilea: de tiende Pride Walk en vijfde Pride Park.
De Pride is dit jaar van 30 juli tot en met 7 augustus. Komende weken worden alle voorbereidingen verder uitgewerkt, meldt de stichting. Zo moeten binnenkort onder meer het thema en de ambassadeurs bekend worden gemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
10 minuten geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
10 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
13 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
6 uur geleden