Pride Amsterdam weer negen dagen, met botenparade
AMSTERDAM (ANP) - De Pride Amsterdam duurt komende zomer weer negen dagen en is inclusief botenparade. Het bestuur van Stichting Pride Amsterdam heeft daarvoor groen licht gegeven, zo heeft de stichting vrijdag bekendgemaakt.
Vanwege de coronacrisis moest Pride Amsterdam de afgelopen twee jaar sober worden gevierd. Maar de positieve vooruitzichten rondom het coronavirus en het feit dat het daardoor weer mogelijk is een zogenoemde parapluvergunning aan te vragen, heeft het bestuur doen besluiten akkoord te gaan met een volledig negendaagse Pride met Canal Parade, aldus de stichting.
Directeur Lucien Spee de Castillo Ruiz zegt heel blij te zijn toestemming te hebben gekregen om het vergunningentraject op te starten voor een complete Pride-week. "We maken nu een organisatorische inhaalsprint en zorgen er met alle partners voor dat de 25e editie van de Canal Parade onvergetelijk wordt." Ook zijn er nog twee andere jubilea: de tiende Pride Walk en vijfde Pride Park.
De Pride is dit jaar van 30 juli tot en met 7 augustus. Komende weken worden alle voorbereidingen verder uitgewerkt, meldt de stichting. Zo moeten binnenkort onder meer het thema en de ambassadeurs bekend worden gemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
11 uur geleden