Pricewise: energierekening wordt in rap tempo hoger
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders zijn flink meer geld kwijt aan hun energierekening. Vergelijkingssite Pricewise heeft uitgezocht dat een gemiddeld huishouden de energierekening in de eerste helft van dit jaar al met 360 euro zag stijgen. Ten opzichte van vorig jaar was de stijging zelfs meer dan 500 euro.
De sterke toename is volgens Pricewise te wijten aan de oplopende tekorten aan gas en de kostbare opwekking van stroom. Eerder constateerde Pricewise al dat de vraag naar gas groter is dan het aanbod. Ook de opwekking van elektriciteit is erg duur omdat er lange tijd relatief weinig zon en wind was.
Pricewise gaat bij zijn berekeningen uit van de prijzen voor een eenjarig vast contract met een verbruik van 3500 kilowattuur aan stroom en 1500 kubieke meter gas. De gastarieven voor één jaar liggen momenteel op het hoogste punt ooit. Het tarief voor stroom bereikte het hoogste punt sinds 2009, aldus Pricewise.
Energiespecialist Tomas Bleker van de prijsvergelijker is daarnaast somber in een vooruitblik voor de komende tijd, zegt hij in een verklaring. "Als de prijzen blijven stijgen, wordt het een hele dure winter, waarbij je kunt verwachten dat ook de variabele energietarieven per 1 januari een verhoging tegemoetzien." Pricewise stelt op basis van een peiling onder 1000 mensen ook dat veel mensen zich zorgen maken over de stijgende energietarieven. Ongeveer drie op de tien ondervraagden gaven aan dat het lastig wordt de energierekening te betalen als de tarieven in dit tempo door blijven stijgen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
10 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
12 uur geleden