Price nieuwe dartskoning na grillig optreden in WK-finale
LONDEN (ANP) - Darter Gerwyn Price heeft voor de eerste keer in zijn carrière de wereldtitel veroverd. De 35-jarige Welshman overmeesterde in Londen de 15 jaar oudere Schot Gary Anderson in een grillige finale. De voormalige rugbyspeler zegevierde in het lege Alexandra Palace met 7-3 over de tweevoudige wereldkampioen (2015 en 2016).
Price begon ijzersterk, maar bij een voorsprong van 5-1 in sets raakte hij enigszins door de zenuwen bevangen. De geroutineerde Anderson kon daardoor terug in de wedstrijd komen, maar na elf gemiste matchdarts kon de gespierde darter de partij dan toch eindelijk tot een goed einde brengen.
Door zijn triomf is Price nu ook de nieuwe nummer 1 van de wereld. Hij lost drievoudig wereldkampioen Michael van Gerwen af, die de toppositie in het klassement na zijn eerste wereldtitel in 2014 zeven jaar lang innam.
560.000 euro
Price is pas de vierde darter sinds de invoering van het nieuwe rankingsysteem, op basis van het verdiende prijzengeld ('Order of Merit'), in 2007. De oud-wereldkampioenen Phil Taylor en Raymond van Barneveld namen in het mondiale klassement ook ooit de eerste plaats in.
Price verdiende met zijn eerste wereldtitel een bedrag van ruim 560.000 euro. Anderson gaat met circa 225.000 euro naar huis.
Klasse apart
Price bleef zaterdag in de halve eindstrijd de Engelsman Stephen Bunting de baas (6-4). Anderson rekende op weg naar zijn vijfde WK-finale af met onder anderen Dirk van Duijvenbode (5-1 in de kwartfinales). In de halve finales versloeg hij zaterdag de Engelsman Dave Chisnall (6-3), die een dag eerder Van Gerwen met 5-0 had uitgeschakeld.
In zijn eerste WK-finale was Price aanvankelijk een klasse apart. Hij gooide de ene na de andere hoge score. Ook bij het finishen van de legs maakte de nieuwe dartskoning amper fouten. Anderson daarentegen liet te veel dubbels liggen om het Price echt lastig te maken.
Fouten
Price haperde echter bij een voorsprong van 5-1 in sets. Hij gaf een voorsprong van 2-0 weg waarna Anderson resoluut toesloeg in de vijfde leg (3-2). Price nam snel het initiatief weer over, maar in het zicht van de overwinning bleef hij legio fouten maken. Hij liet liefst elf matchdarts liggen voordat hij eindelijk dubbel 5 wist uit te gooien.
Price sloot de WK-finale af met een gemiddelde van punten 100.08 punten en een finishpercentage van 45,61 procent. Anderson bleef steken op 94.25 punten en 26,87 procent.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.
55 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geleden