Price nieuwe dartskoning na grillig optreden in WK-finale
LONDEN (ANP) - Darter Gerwyn Price heeft voor de eerste keer in zijn carrière de wereldtitel veroverd. De 35-jarige Welshman overmeesterde in Londen de 15 jaar oudere Schot Gary Anderson in een grillige finale. De voormalige rugbyspeler zegevierde in het lege Alexandra Palace met 7-3 over de tweevoudige wereldkampioen (2015 en 2016).
Price begon ijzersterk, maar bij een voorsprong van 5-1 in sets raakte hij enigszins door de zenuwen bevangen. De geroutineerde Anderson kon daardoor terug in de wedstrijd komen, maar na elf gemiste matchdarts kon de gespierde darter de partij dan toch eindelijk tot een goed einde brengen.
Door zijn triomf is Price nu ook de nieuwe nummer 1 van de wereld. Hij lost drievoudig wereldkampioen Michael van Gerwen af, die de toppositie in het klassement na zijn eerste wereldtitel in 2014 zeven jaar lang innam.
560.000 euro
Price is pas de vierde darter sinds de invoering van het nieuwe rankingsysteem, op basis van het verdiende prijzengeld ('Order of Merit'), in 2007. De oud-wereldkampioenen Phil Taylor en Raymond van Barneveld namen in het mondiale klassement ook ooit de eerste plaats in.
Price verdiende met zijn eerste wereldtitel een bedrag van ruim 560.000 euro. Anderson gaat met circa 225.000 euro naar huis.
Klasse apart
Price bleef zaterdag in de halve eindstrijd de Engelsman Stephen Bunting de baas (6-4). Anderson rekende op weg naar zijn vijfde WK-finale af met onder anderen Dirk van Duijvenbode (5-1 in de kwartfinales). In de halve finales versloeg hij zaterdag de Engelsman Dave Chisnall (6-3), die een dag eerder Van Gerwen met 5-0 had uitgeschakeld.
In zijn eerste WK-finale was Price aanvankelijk een klasse apart. Hij gooide de ene na de andere hoge score. Ook bij het finishen van de legs maakte de nieuwe dartskoning amper fouten. Anderson daarentegen liet te veel dubbels liggen om het Price echt lastig te maken.
Fouten
Price haperde echter bij een voorsprong van 5-1 in sets. Hij gaf een voorsprong van 2-0 weg waarna Anderson resoluut toesloeg in de vijfde leg (3-2). Price nam snel het initiatief weer over, maar in het zicht van de overwinning bleef hij legio fouten maken. Hij liet liefst elf matchdarts liggen voordat hij eindelijk dubbel 5 wist uit te gooien.
Price sloot de WK-finale af met een gemiddelde van punten 100.08 punten en een finishpercentage van 45,61 procent. Anderson bleef steken op 94.25 punten en 26,87 procent.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
9 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
13 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden