Price en Anderson met moeite verder op WK darts
LONDEN (ANP) - Gerwyn Price uit Wales en de Schot Gary Anderson hebben zich met veel moeite bij de laatste zestien geschaard op het WK darts. Beiden hadden in Londen zeven sets nodig om uitschakeling te voorkomen.
De als derde geplaatste Price was Brendan Dolan met 4-3 de baas en Anderson, de nummer 13 van de plaatsingslijst, was met dezelfde score te sterk voor Mensur Suljovic.
Price had in de zevende set een beslissende vijfde leg nodig om een plek in de achtste finales veilig te stellen. Hij miste in de zesde set al één matchdart. In de beslissende leg gooide hij 72 uit door met zijn derde pijl tops, dubbel-20, te gooien.
Tweevoudig wereldkampioen
Anderson is tweevoudig wereldkampioen. Hij was in 2015 en 2016 de sterkste in Alexandra Palace. Price heeft een mindere staat van dienst op het WK. Vorig jaar haalde hij de laatste vier en drie jaar geleden de laatste zestien.
Na afloop haalde Anderson voor de camera van Sky Sports uit naar Suljovic, die in zijn ogen een mentaal spelletje had gespeeld en onder meer het spel had vertraagd. "Het was verschrikkelijk, echt belachelijk. Mensen vragen aan mij waarom ik minder plezier beleef aan het darten. Nou, dit is een van de redenen", zei Anderson.
"Als het zo doorgaat in het darten, dan ben ik er klaar mee. Dan ga ik wel golfen of iets dergelijks. Ik wil zoiets niet meer meemaken; ik wil gewoon darten. Wellicht heeft negentig procent van de kijkers weggezapt tijdens deze wedstrijd. Dat had ik in ieder geval wel gedaan."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
15 minuten geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
3 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
7 uur geleden