Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Price en Anderson met moeite verder op WK darts

Price en Anderson met moeite verder op WK darts

LONDEN (ANP) - Gerwyn Price uit Wales en de Schot Gary Anderson hebben zich met veel moeite bij de laatste zestien geschaard op het WK darts. Beiden hadden in Londen zeven sets nodig om uitschakeling te voorkomen.

De als derde geplaatste Price was Brendan Dolan met 4-3 de baas en Anderson, de nummer 13 van de plaatsingslijst, was met dezelfde score te sterk voor Mensur Suljovic.

Price had in de zevende set een beslissende vijfde leg nodig om een plek in de achtste finales veilig te stellen. Hij miste in de zesde set al één matchdart. In de beslissende leg gooide hij 72 uit door met zijn derde pijl tops, dubbel-20, te gooien.

Tweevoudig wereldkampioen

Anderson is tweevoudig wereldkampioen. Hij was in 2015 en 2016 de sterkste in Alexandra Palace. Price heeft een mindere staat van dienst op het WK. Vorig jaar haalde hij de laatste vier en drie jaar geleden de laatste zestien.

Na afloop haalde Anderson voor de camera van Sky Sports uit naar Suljovic, die in zijn ogen een mentaal spelletje had gespeeld en onder meer het spel had vertraagd. "Het was verschrikkelijk, echt belachelijk. Mensen vragen aan mij waarom ik minder plezier beleef aan het darten. Nou, dit is een van de redenen", zei Anderson.

"Als het zo doorgaat in het darten, dan ben ik er klaar mee. Dan ga ik wel golfen of iets dergelijks. Ik wil zoiets niet meer meemaken; ik wil gewoon darten. Wellicht heeft negentig procent van de kijkers weggezapt tijdens deze wedstrijd. Dat had ik in ieder geval wel gedaan."

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

11 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

11 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

12 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

12 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

13 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

14 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

16 uur geleden