
Preventief fouilleren in Enschede, noodbevel in Hengelo
ENSCHEDE (ANP) - Enschede heeft donderdagmiddag het hele grondgebied van de Twentse stad uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied en in de binnenstad van Hengelo is sinds 13.30 uur een noodbevel van kracht. De maatregelen zijn volgens de gemeente Enschede nodig omdat er "ernstige vrees bestaat voor verstoring van de openbare orde door de aanwezigheid van wapens" rondom de wedstrijd van FC Twente tegen de Zweedse voetbalclub Hammarsby IF uit Stockholm.
De maatregelen zijn erop gericht om de supportersgroepen van elkaar te scheiden. Supporters van de Zweedse club zijn niet welkom in de binnenstad van Enschede, terwijl in de binnenstad van Hengelo juist geen aanhang van FC Twente mag komen. Het noodbevel in Hengelo is gericht op alle niet-Hammarby supportersgroepen, zoals de gemeente het omschrijft. En geldt ook voor "groepen die zich gedragen als voetbalsupporter en uit zijn op een gewelddadige confrontatie met andere voetbalsupporters".
De wedstrijd wordt donderdagavond in Enschede gespeeld. Omdat er aanwijzingen waren dat supporters van beide clubs elkaar wilden opzoeken om te vechten, gold al een noodverordening en een beperktere aanwijzing tot veiligheidsrisicogebied. Maar de politie trof woensdagavond wapens aan bij een groep supporters, die zich buiten het als risicogebied aangewezen deel van de stad bevond. Daarom is nu het hele grondgebied van de gemeente veiligheidsrisicogebied geworden. Op grond van die aanwijzing mag de politie mogelijk wapenbezit en gebruik van wapens aanpakken, dus ook preventief fouilleren.
2000 Zweedse supporters verwacht
Enschede houdt er rekening mee dat er zo'n 2000 Zweedse voetbalsupporters in en rond de stad zijn. Een deel van de aanhang van Hammarsby IF zou fanatiek zijn en deelnemen aan georganiseerde gevechten, zegt de gemeente. Donderdagmiddag is een groep supporters die een mars wilde houden door het centrum van Enschede ingesloten door de ME en de stad uit gestuurd. De Zweedse voetbalaanhang loopt nu rond in het naburige Hengelo, waar het rustig zou zijn.
De aanwijzing in Enschede geldt in principe tot donderdagavond 21.45 uur en het noodbevel in Hengelo tot vrijdagochtend 08.00 uur.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee Amsterdammers van 23 en 24 jaar aangehouden voor betrokkenheid bij een steekincident in een Rotterdams zalencentrum in de nacht van zondag op maandag. De feestlocatie aan de Galvanistraat was volgens de regionale omroep Rijnmond net weer open. Het centrum was gesloten nadat bij een schietpartij in februari een dode en een gewonde waren gevallen.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wil kunnen terugkeren naar Nederland, onder meer om de zittingen bij te wonen in de strafzaak die tegen hem loopt, op voorwaarde dat hij niet wordt opgepakt. Dit bevestigt zijn advocaat Cem Polat na berichtgeving van RTL Boulevard, dat een interview met de voetballer had in Dubai.
45 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dinsdag door de staking van NS-personeel slecht bereikbaar te zijn. Er rijden alleen tussen Amsterdam en Schiphol treinen, dus wordt verwacht dat veel mensen met de auto of taxi komen. "Dit leidt naar verwachting tot veel extra verkeer en drukte op de wegen rondom de luchthaven."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen krijgen na een echtscheiding steeds minder vaak een alimentatie. Het bedrag dat ze ontvangen, wordt volgens statistiekbureau CBS ook steeds lager.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Aan de Duitse kant van de grens tussen Ter Apel en het Duitse Rütenbrock staat de Duitse politie paraat om in te grijpen als Nederlandse burgers op eigen gezag grenscontroles gaan uitvoeren. Een lokale fotograaf ziet de politiemensen en meerdere Duitse politievoertuigen staan langs de B408, een weg die overgaat in de Nederlandse N366.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking dinsdag rijden er wel treinen tussen Amsterdam en Schiphol. Een woordvoerster van NS laat weten dat er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters gaan tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Door de staking van NS-personeel in de regio's West en Noord-West rijden dinsdag in het hele land geen NS-treinen.
17 uur geleden