Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Preud’homme stopt als trainer bij Standard Luik

Preud’homme stopt als trainer bij Standard Luik

LUIK (ANP) - Standard Luik moet op zoek naar een nieuwe trainer. Michel Preud’homme houdt het na twee seizoenen voor gezien. Hij blijft wel als vicevoorzitter aan de Belgische voetbalclub verbonden.

Preud’homme loodste Standard Luik in 2008 na de eerste titel in 25 jaar. De oud-trainer van onder meer FC Twente was na zijn terugkeer minder succesvol. Standard Luik eindigde vorig jaar als derde en stond vorige maand vijfde toen de competitie wegens het coronavirus werd afgebroken.

Het vertrek van Preud’homme komt niet als een verrassing. Hij twijfelde al langer over zijn rol als hoofdtrainer. "Deze lockdown was misschien voor mij het ideale moment om eens goed na te denken", verklaarde de 61-jarige Belg die de kracht zegt te missen om nog een seizoen trainer te zijn.

"Ik ga me als vicevoorzitter bezighouden met de algemene structuren van de club, natuurlijk gelinkt aan het sportieve", aldus Preud’homme. "En ik zal natuurlijk alle geledingen van de club blijven helpen. Het is voor mij moeilijk om dit aan te kondigen, want het verstand zegt soms een ding en het lichaam iets anders. Mijn verstand zegt dat ik nog zin heb om naar de oorlog te gaan en om trainer te zijn, maar het lichaam zegt dat ik het niet zal volhouden."

Meer uit Voetbal

Voetbalduels in Argentinië in 10e minuut onderbroken voor Messi

BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.

21 minuten geleden
Bayern knokt zich in eerste ronde Duitse beker langs Osnabrück

OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.

9 uur geleden
sc Heerenveen legt Uldrikis voor één seizoen vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.

9 uur geleden
PSV bereikt akkoord met Celtic over 19-jarige Van den Berg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.

9 uur geleden
AZ verkoopt verdediger Dekker aan Willem II

ALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.

9 uur geleden
Bij PSV vertrokken Boadu tekent bij Watford

WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.

18 uur geleden
Voormalig aanvoerder Brouwers vertrekt bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.

21 uur geleden