Preud’homme stopt als trainer bij Standard Luik
LUIK (ANP) - Standard Luik moet op zoek naar een nieuwe trainer. Michel Preud’homme houdt het na twee seizoenen voor gezien. Hij blijft wel als vicevoorzitter aan de Belgische voetbalclub verbonden.
Preud’homme loodste Standard Luik in 2008 na de eerste titel in 25 jaar. De oud-trainer van onder meer FC Twente was na zijn terugkeer minder succesvol. Standard Luik eindigde vorig jaar als derde en stond vorige maand vijfde toen de competitie wegens het coronavirus werd afgebroken.
Het vertrek van Preud’homme komt niet als een verrassing. Hij twijfelde al langer over zijn rol als hoofdtrainer. "Deze lockdown was misschien voor mij het ideale moment om eens goed na te denken", verklaarde de 61-jarige Belg die de kracht zegt te missen om nog een seizoen trainer te zijn.
"Ik ga me als vicevoorzitter bezighouden met de algemene structuren van de club, natuurlijk gelinkt aan het sportieve", aldus Preud’homme. "En ik zal natuurlijk alle geledingen van de club blijven helpen. Het is voor mij moeilijk om dit aan te kondigen, want het verstand zegt soms een ding en het lichaam iets anders. Mijn verstand zegt dat ik nog zin heb om naar de oorlog te gaan en om trainer te zijn, maar het lichaam zegt dat ik het niet zal volhouden."
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
5 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
9 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
9 uur geleden