Preud’homme stopt als trainer bij Standard Luik
LUIK (ANP) - Standard Luik moet op zoek naar een nieuwe trainer. Michel Preud’homme houdt het na twee seizoenen voor gezien. Hij blijft wel als vicevoorzitter aan de Belgische voetbalclub verbonden.
Preud’homme loodste Standard Luik in 2008 na de eerste titel in 25 jaar. De oud-trainer van onder meer FC Twente was na zijn terugkeer minder succesvol. Standard Luik eindigde vorig jaar als derde en stond vorige maand vijfde toen de competitie wegens het coronavirus werd afgebroken.
Het vertrek van Preud’homme komt niet als een verrassing. Hij twijfelde al langer over zijn rol als hoofdtrainer. "Deze lockdown was misschien voor mij het ideale moment om eens goed na te denken", verklaarde de 61-jarige Belg die de kracht zegt te missen om nog een seizoen trainer te zijn.
"Ik ga me als vicevoorzitter bezighouden met de algemene structuren van de club, natuurlijk gelinkt aan het sportieve", aldus Preud’homme. "En ik zal natuurlijk alle geledingen van de club blijven helpen. Het is voor mij moeilijk om dit aan te kondigen, want het verstand zegt soms een ding en het lichaam iets anders. Mijn verstand zegt dat ik nog zin heb om naar de oorlog te gaan en om trainer te zijn, maar het lichaam zegt dat ik het niet zal volhouden."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
2 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
11 uur geleden