
Preud’homme stopt als trainer bij Standard Luik
LUIK (ANP) - Standard Luik moet op zoek naar een nieuwe trainer. Michel Preud’homme houdt het na twee seizoenen voor gezien. Hij blijft wel als vicevoorzitter aan de Belgische voetbalclub verbonden.
Preud’homme loodste Standard Luik in 2008 na de eerste titel in 25 jaar. De oud-trainer van onder meer FC Twente was na zijn terugkeer minder succesvol. Standard Luik eindigde vorig jaar als derde en stond vorige maand vijfde toen de competitie wegens het coronavirus werd afgebroken.
Het vertrek van Preud’homme komt niet als een verrassing. Hij twijfelde al langer over zijn rol als hoofdtrainer. "Deze lockdown was misschien voor mij het ideale moment om eens goed na te denken", verklaarde de 61-jarige Belg die de kracht zegt te missen om nog een seizoen trainer te zijn.
"Ik ga me als vicevoorzitter bezighouden met de algemene structuren van de club, natuurlijk gelinkt aan het sportieve", aldus Preud’homme. "En ik zal natuurlijk alle geledingen van de club blijven helpen. Het is voor mij moeilijk om dit aan te kondigen, want het verstand zegt soms een ding en het lichaam iets anders. Mijn verstand zegt dat ik nog zin heb om naar de oorlog te gaan en om trainer te zijn, maar het lichaam zegt dat ik het niet zal volhouden."
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
16 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
18 uur geleden