'Preud'homme stopt als hoofdcoach van Standard Luik'
LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-international Michel Preud'homme keert volgend seizoen niet terug als hoofdcoach van Standard Luik. Dat bracht Het Laatste Nieuws maandagavond naar buiten. De oud-doelman van de club had nog een contract voor een seizoen, maar hij zou het niet meer kunnen opbrengen om verder te gaan.
Preud'homme (61) blijft volgens de Belgische krant nog wel verbonden aan Standard Luik. Hij gaat door als technisch directeur, een functie die hij nu ook al vervult, en behoudt als vicevoorzitter ook zijn zetel in de raad van bestuur van de club. Standard Luik zal het nieuws over Preud'homme waarschijnlijk op korte termijn bekendmaken.
Preud'homme was bezig aan zijn derde termijn als hoofdcoach bij Standard. Hij begon in het seizoen 2001-2002. Daarna leidde hij de club uit Luik tussen 2006 en 2008 naar grote successen. Standard behaalde in 2008 de eerste landstitel in 25 jaar. Sinds de zomer van 2018 was Preud'homme opnieuw hoofdcoach van Standard, dat hij in de afgelopen twee seizoenen naar de derde en vijfde plaats leidde.
Volgens Het Laatste Nieuws heeft Preud'homme onlangs een aanbod van FC Twente afgeslagen om terug te keren als coach. De Belg was in het seizoen 2010-2011 al trainer van FC Twente, destijds de kampioen van Nederland. Onder leiding van Preud'homme veroverden de Tukkers de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
7 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.
23 uur geleden