Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Preud'homme stopt als hoofdcoach van Standard Luik'

'Preud'homme stopt als hoofdcoach van Standard Luik'

LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-international Michel Preud'homme keert volgend seizoen niet terug als hoofdcoach van Standard Luik. Dat bracht Het Laatste Nieuws maandagavond naar buiten. De oud-doelman van de club had nog een contract voor een seizoen, maar hij zou het niet meer kunnen opbrengen om verder te gaan.

Preud'homme (61) blijft volgens de Belgische krant nog wel verbonden aan Standard Luik. Hij gaat door als technisch directeur, een functie die hij nu ook al vervult, en behoudt als vicevoorzitter ook zijn zetel in de raad van bestuur van de club. Standard Luik zal het nieuws over Preud'homme waarschijnlijk op korte termijn bekendmaken.

Preud'homme was bezig aan zijn derde termijn als hoofdcoach bij Standard. Hij begon in het seizoen 2001-2002. Daarna leidde hij de club uit Luik tussen 2006 en 2008 naar grote successen. Standard behaalde in 2008 de eerste landstitel in 25 jaar. Sinds de zomer van 2018 was Preud'homme opnieuw hoofdcoach van Standard, dat hij in de afgelopen twee seizoenen naar de derde en vijfde plaats leidde.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Preud'homme onlangs een aanbod van FC Twente afgeslagen om terug te keren als coach. De Belg was in het seizoen 2010-2011 al trainer van FC Twente, destijds de kampioen van Nederland. Onder leiding van Preud'homme veroverden de Tukkers de KNVB-beker.

Meer uit Voetbal

FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

1 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

3 uur geleden
Wolfsburg ontslaat ook trainer Bauer, de opvolger van Simonis

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Bundesligaclub VfL Wolfsburg heeft na enkele maanden trainer Daniel Bauer alweer opzijgeschoven. Hij volgde in november de ontslagen Nederlander Paul Simonis op, maar kon de club niet beter laten voetballen. Wolfsburg verloor zaterdag met 2-1 van HSV en verkeert in degradatiezorgen.

7 uur geleden
Messi is op 899 doelpunten gekomen

BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.

8 uur geleden
Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

16 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

18 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

19 uur geleden