'Preud'homme stopt als hoofdcoach van Standard Luik'
LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-international Michel Preud'homme keert volgend seizoen niet terug als hoofdcoach van Standard Luik. Dat bracht Het Laatste Nieuws maandagavond naar buiten. De oud-doelman van de club had nog een contract voor een seizoen, maar hij zou het niet meer kunnen opbrengen om verder te gaan.
Preud'homme (61) blijft volgens de Belgische krant nog wel verbonden aan Standard Luik. Hij gaat door als technisch directeur, een functie die hij nu ook al vervult, en behoudt als vicevoorzitter ook zijn zetel in de raad van bestuur van de club. Standard Luik zal het nieuws over Preud'homme waarschijnlijk op korte termijn bekendmaken.
Preud'homme was bezig aan zijn derde termijn als hoofdcoach bij Standard. Hij begon in het seizoen 2001-2002. Daarna leidde hij de club uit Luik tussen 2006 en 2008 naar grote successen. Standard behaalde in 2008 de eerste landstitel in 25 jaar. Sinds de zomer van 2018 was Preud'homme opnieuw hoofdcoach van Standard, dat hij in de afgelopen twee seizoenen naar de derde en vijfde plaats leidde.
Volgens Het Laatste Nieuws heeft Preud'homme onlangs een aanbod van FC Twente afgeslagen om terug te keren als coach. De Belg was in het seizoen 2010-2011 al trainer van FC Twente, destijds de kampioen van Nederland. Onder leiding van Preud'homme veroverden de Tukkers de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
7 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
13 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
13 uur geleden