Preud'homme hoeft geen bondscoach van België meer te worden
LUIK (ANP) - Michel Preud'homme heeft zijn ambitie om ooit nog eens bondscoach van België te worden laten varen. De 61-jarige Belg wilde de nationale voetbalploeg graag onder zijn hoede nemen en voerde daar ook weleens gesprekken over met de Belgische bond, maar tot een dienstverband kwam het niet.
"Het zou heel mooi geweest zijn, maar nu denk ik niet dat het er nog van komt. Ik heb het uit mijn hoofd gezet", zei Preud'homme bij Sporza. De oud-keeper van de 'Rode Duivels' maakte vorige week bekend dat hij stopt als trainer van Standard Luik en in de luwte verder gaat als vicevoorzitter van de Waalse club.
"Ik had nog een contract, dus ik had ook nog een jaar kunnen profiteren. Maar ik wilde eerlijk zijn. Ik voelde ook al even dat het voor mij steeds moeilijker werd om te recupereren. Trainer zijn kost veel energie. Je kan deze job niet half doen, zeker ik niet. Ik ben daar heel veel uren per dag mee bezig. En ik voelde me af en toe moe. Nog zo'n jaar zag ik niet zitten."
Preud'homme was trainer bij onder meer AA Gent, FC Twente, Al-Shabab en Club Brugge. Hij werd onlangs in verband gebracht met een terugkeer naar Enschede, maar de trainerscarrière van de Belg zit er in principe nu op. "In mijn hoofd is het definitief, ook al wil ik geen te grote uitspraken doen. Je weet niet wat er over een paar jaar kan gebeuren, maar het gaat wel in de richting van een afscheid als trainer. Op mijn 61e wil ik toch wat meer rust."
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
27 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
21 uur geleden