Preud'homme hoeft geen bondscoach van België meer te worden
LUIK (ANP) - Michel Preud'homme heeft zijn ambitie om ooit nog eens bondscoach van België te worden laten varen. De 61-jarige Belg wilde de nationale voetbalploeg graag onder zijn hoede nemen en voerde daar ook weleens gesprekken over met de Belgische bond, maar tot een dienstverband kwam het niet.
"Het zou heel mooi geweest zijn, maar nu denk ik niet dat het er nog van komt. Ik heb het uit mijn hoofd gezet", zei Preud'homme bij Sporza. De oud-keeper van de 'Rode Duivels' maakte vorige week bekend dat hij stopt als trainer van Standard Luik en in de luwte verder gaat als vicevoorzitter van de Waalse club.
"Ik had nog een contract, dus ik had ook nog een jaar kunnen profiteren. Maar ik wilde eerlijk zijn. Ik voelde ook al even dat het voor mij steeds moeilijker werd om te recupereren. Trainer zijn kost veel energie. Je kan deze job niet half doen, zeker ik niet. Ik ben daar heel veel uren per dag mee bezig. En ik voelde me af en toe moe. Nog zo'n jaar zag ik niet zitten."
Preud'homme was trainer bij onder meer AA Gent, FC Twente, Al-Shabab en Club Brugge. Hij werd onlangs in verband gebracht met een terugkeer naar Enschede, maar de trainerscarrière van de Belg zit er in principe nu op. "In mijn hoofd is het definitief, ook al wil ik geen te grote uitspraken doen. Je weet niet wat er over een paar jaar kan gebeuren, maar het gaat wel in de richting van een afscheid als trainer. Op mijn 61e wil ik toch wat meer rust."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
11 uur geleden