Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prestigieuze Vélo d'Or voor olympisch kampioen Lavreysen

Prestigieuze Vélo d'Or voor olympisch kampioen Lavreysen

PARIJS (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft voor het eerst in zijn carrière een Vélo d'Or gewonnen. Hij kreeg de trofee bij de uitreiking van de prestigieuze fietsprijzen voor zijn prestaties op de Olympische Spelen van Parijs. Daar won de Brabander drie keer goud: op de teamsprint, sprint en keirin. Hij veroverde op de Spelen van Tokio in 2021 al twee keer goud.

Het Franse blad Vélo Magazine, initiatiefnemer van de jaarlijkse verkiezing, introduceerde dit jaar voor het eerst een Vélo d'Or voor de 'beste wielrenner in een olympische discipline'. Een internationaal panel van wielerjournalisten gaf Lavreysen de meeste stemmen. Hij concurreerde onder anderen met Tom Pidcock, Alan Haterly en Ellesse Andrews.

"Dit jaar is een droom die uitkomt. De eer om de Vélo d'Or te winnen na een seizoen met drie olympische en drie wereldtitels voelt als de bekroning van jaren hard werken", reageerde Lavreysen. "Ik wil iedereen bedanken die in mij heeft geloofd voor deze prijs. Samen hebben we dit bereikt."

Pogacar

De onderscheidingen gingen verder naar Tadej Pogacar uit Slovenië en de Belgische Lotte Kopecky. De Sloveen won de Vélo d'Or eerder in 2021. Voor Kopecky is het de eerste keer dat ze de prestigieuze prijs wint.

Pogacar kende een zeer succesvol seizoen waarin hij 25 overwinningen boekte. Hij won de Giro d'Italia en de Tour de France met overmacht en kroonde zich in het Zwitserse Zürich voor het eerst tot wereldkampioen. Het lukte in het verleden maar twee renners, Eddy Merckx en Stephen Roche. Daarnaast won Pogacar nog Strade Bianche, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije.

Kopecky werd in Zürich voor de tweede keer op rij wereldkampioene. Ze was in totaal goed voor zestien overwinningen op de weg, waaronder Strade Bianche en Parijs-Roubaix.

Meer uit Sport

Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

6 minuten geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

2 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

2 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

4 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

5 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

19 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

19 uur geleden