Prestigieuze Vélo d'Or voor olympisch kampioen Lavreysen
PARIJS (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft voor het eerst in zijn carrière een Vélo d'Or gewonnen. Hij kreeg de trofee bij de uitreiking van de prestigieuze fietsprijzen voor zijn prestaties op de Olympische Spelen van Parijs. Daar won de Brabander drie keer goud: op de teamsprint, sprint en keirin. Hij veroverde op de Spelen van Tokio in 2021 al twee keer goud.
Het Franse blad Vélo Magazine, initiatiefnemer van de jaarlijkse verkiezing, introduceerde dit jaar voor het eerst een Vélo d'Or voor de 'beste wielrenner in een olympische discipline'. Een internationaal panel van wielerjournalisten gaf Lavreysen de meeste stemmen. Hij concurreerde onder anderen met Tom Pidcock, Alan Haterly en Ellesse Andrews.
"Dit jaar is een droom die uitkomt. De eer om de Vélo d'Or te winnen na een seizoen met drie olympische en drie wereldtitels voelt als de bekroning van jaren hard werken", reageerde Lavreysen. "Ik wil iedereen bedanken die in mij heeft geloofd voor deze prijs. Samen hebben we dit bereikt."
Pogacar
De onderscheidingen gingen verder naar Tadej Pogacar uit Slovenië en de Belgische Lotte Kopecky. De Sloveen won de Vélo d'Or eerder in 2021. Voor Kopecky is het de eerste keer dat ze de prestigieuze prijs wint.
Pogacar kende een zeer succesvol seizoen waarin hij 25 overwinningen boekte. Hij won de Giro d'Italia en de Tour de France met overmacht en kroonde zich in het Zwitserse Zürich voor het eerst tot wereldkampioen. Het lukte in het verleden maar twee renners, Eddy Merckx en Stephen Roche. Daarnaast won Pogacar nog Strade Bianche, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije.
Kopecky werd in Zürich voor de tweede keer op rij wereldkampioene. Ze was in totaal goed voor zestien overwinningen op de weg, waaronder Strade Bianche en Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
2 uur geleden