Prestigieuze Astrid Lindgren-prijs naar Zweedse illustrator
STOCKHOLM (ANP) - De Astrid Lindgren Memorial Award 2022 is gewonnen door de Zweedse illustrator en auteur Eva Lindström. Ook Nederlanders maakten dit jaar kans op de prestigieuze prijs, die ook wel de Nobelprijs voor Jeugdliteratuur wordt genoemd.
Lindström, die meerdere succesvolle prentenboeken op haar naam heeft staan, krijgt 5 miljoen Zweedse kroon (circa 480.000 euro). De prijs gaat elk jaar naar een persoon of organisatie met een bijzondere bijdrage aan jeugdliteratuur. In 2012 won de Nederlandse auteur Guus Kuijer, vorig jaar de Fransman Jean-Claude Mourlevat.
Dit jaar maakten 282 personen en organisaties uit meer dan zeventig landen kans op de prijs. De Nederlandse genomineerden waren de SchrijversCentrale, Tonke Dragt, Ted van Lieshout, Gideon Samson, Thé Tjong-Khing en de Zweeds-Nederlandse Marit Törnqvist.
De Astrid Lindgren Memorial Award werd in 2002 door de Zweedse regering bedacht ter ere van schrijfster Astrid Lindgren, die in dat jaar overleed. De Zweedse is de bedenker van onder meer Pippi Langkous, Ronja de roversdochter, Emiel en Karlsson van het dak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
20 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
1 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
7 uur geleden