Presidium wacht vonnis niet af: rapport-Arib deze maand openbaar
DEN HAAG (ANP) - Bevindingen over het gedrag van voormalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib worden 31 oktober gepubliceerd, meldt Aribs opvolger Vera Bergkamp namens het dagelijkse bestuur van de Tweede Kamer. Ruim twee weken later zou de rechter op zijn vroegst oordelen of het rapport wel of niet gepubliceerd mag worden. Arib wil de publicatie van het onderzoek namelijk tegenhouden. Het presidium wacht dat dus niet af: mede vanwege de "over deze kwestie ontstane onrust" wil het bestuur snel duidelijkheid.
Het is bovendien nog niet zeker of de geplande datum van het vonnis op 15 november ook daadwerkelijk wordt gehaald, schrijft Bergkamp. Ook daarom is het "in het belang van alle betrokkenen" om niet langer te wachten dan nodig, schrijft de Kamervoorzitter mede namens de waarnemend griffier (het hoofd van de ambtelijke organisatie). Het is ook mogelijk dat het onderzoek uitwijst dat meldingen onjuist zijn, "of ten onrechte betrokken op de oud-voorzitter", benadrukt Bergkamp. Ook zo'n conclusie is "zeer van belang en rechtvaardigt een voortvarende oplevering".
Bergkamp benadrukte eerder al dat Arib met deze zaken is begonnen toen het onderzoek al "in een vergevorderd stadium" was. Bovendien zou Arib via een kort geding sneller duidelijkheid krijgen over de procedures, maar voor die vorm heeft ze niet gekozen.
Uit de brieven komt overigens naar voren dat het hele rapport wordt opgeleverd, maar alleen de samenvatting publiek wordt gemaakt. De samenvatting moet meer duidelijkheid geven over de werkwijze van Arib, waarover verschillende ambtenaren zich (anoniem) hebben beklaagd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
1 dag geleden