Presidentsvrouw Jill Biden besmet met corona
WASHINGTON (ANP) - Jill Biden, de vrouw van de Amerikaanse president Joe Biden, is besmet met het coronavirus. Het Witte Huis meldt dat Jill "milde symptomen" heeft en maandag positief testte. Joe Biden heeft ook een coronatest gedaan, maar deze kwam negatief terug.
De 72-jarige Jill Biden blijft volgens de verklaring van het Witte Huis thuis in Delaware. De 80-jarige Joe Biden heeft donderdag een reis naar New Delhi op het programma staan, waar de G20-top gepland is. Of die reisplannen veranderen, kon het Witte Huis nog niet zeggen. Biden zal deze week regelmatig blijven testen.
In de zomer van 2022 raakte het presidentiële paar al besmet met Covid-19. De twee hadden toen alleen last van milde symptomen en herstelden na een herinfectie met het virus.
In de VS, maar ook in Europa, steeg het aantal coronabesmettingen in augustus. Mogelijk heeft de lichte toename te maken met de opkomst van een nieuwe versie van het virus. Die heet EG.5, maar wordt ook wel Eris genoemd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
3 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
4 uur geleden