Presidentsvrouw Jill Biden besmet met corona
WASHINGTON (ANP) - Jill Biden, de vrouw van de Amerikaanse president Joe Biden, is besmet met het coronavirus. Het Witte Huis meldt dat Jill "milde symptomen" heeft en maandag positief testte. Joe Biden heeft ook een coronatest gedaan, maar deze kwam negatief terug.
De 72-jarige Jill Biden blijft volgens de verklaring van het Witte Huis thuis in Delaware. De 80-jarige Joe Biden heeft donderdag een reis naar New Delhi op het programma staan, waar de G20-top gepland is. Of die reisplannen veranderen, kon het Witte Huis nog niet zeggen. Biden zal deze week regelmatig blijven testen.
In de zomer van 2022 raakte het presidentiële paar al besmet met Covid-19. De twee hadden toen alleen last van milde symptomen en herstelden na een herinfectie met het virus.
In de VS, maar ook in Europa, steeg het aantal coronabesmettingen in augustus. Mogelijk heeft de lichte toename te maken met de opkomst van een nieuwe versie van het virus. Die heet EG.5, maar wordt ook wel Eris genoemd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
1 uur geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
4 uur geleden