Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentsvrouw Jill Biden besmet met corona

Presidentsvrouw Jill Biden besmet met corona

WASHINGTON (ANP) - Jill Biden, de vrouw van de Amerikaanse president Joe Biden, is besmet met het coronavirus. Het Witte Huis meldt dat Jill "milde symptomen" heeft en maandag positief testte. Joe Biden heeft ook een coronatest gedaan, maar deze kwam negatief terug.

De 72-jarige Jill Biden blijft volgens de verklaring van het Witte Huis thuis in Delaware. De 80-jarige Joe Biden heeft donderdag een reis naar New Delhi op het programma staan, waar de G20-top gepland is. Of die reisplannen veranderen, kon het Witte Huis nog niet zeggen. Biden zal deze week regelmatig blijven testen.

In de zomer van 2022 raakte het presidentiële paar al besmet met Covid-19. De twee hadden toen alleen last van milde symptomen en herstelden na een herinfectie met het virus.

In de VS, maar ook in Europa, steeg het aantal coronabesmettingen in augustus. Mogelijk heeft de lichte toename te maken met de opkomst van een nieuwe versie van het virus. Die heet EG.5, maar wordt ook wel Eris genoemd.

Meer uit Buitenland

Hamas kondigt overdracht aan van overleden gijzelaar

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas zegt donderdag het lichaam van een overleden Israëlische gijzelaar vrij te geven. De overdracht vindt om 19.00 uur Nederlandse tijd plaats, aldus een verklaring.

9 minuten geleden
EU-parlement naar rechts om duurzaamheidsregels te schrappen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag via rechts ingestemd met het schrappen van verduurzamingsregels voor bedrijven. De grootste partij EVP (centrumrechts) heeft voor het eerst tijdens een belangrijke stemming meegestemd met de uiterst rechtse partijen Patriotten voor Europa en de Europese Conservatieven. Daarmee heeft de EVP de gebruikelijke coalitie van sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen links laten liggen.

51 minuten geleden
Frankrijk herdenkt aanslagen van tien jaar geleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk staat donderdag stil bij de aanslagen in en bij Parijs op 13 november 2015. De herdenking begon om 11.30 uur met een ceremonie voor Manuel Dias, het eerste slachtoffer van de aanslagen, bij het Stade de France.

52 minuten geleden
Zelensky legt oud-zakenpartner sancties op om corruptiezaak

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties opgelegd aan een voormalige zakenpartner die verwikkeld is in een groot corruptieschandaal. Naast deze Timoer Minditsj krijgt ook een andere zakenman te maken met strafmaatregelen.

1 uur geleden
Pakistan wijst Afghanen aan als daders van zelfmoordaanslagen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse binnenlandminister Mohsin Naqvi zegt dat Afghanen de twee recente zelfmoordaanslagen in zijn land hebben uitgevoerd. Het geweld kostte vijftien mensen het leven.

1 uur geleden
EU-Parlement stemt in met 90 procent minder uitstoot in 2040

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met het plan om per 2040 de uitstoot van CO2 met 90 procent terug te dringen. 379 Europarlementariërs stemden voor, 248 tegen. Lidstaten gingen vorige week akkoord met het voorstel van de Europese Commissie, al hebben zij het wel flink afgezwakt. Zo mogen EU-lidstaten de uitstoot voor 5 procent buiten Europa compenseren met de aankoop van CO2-kredieten.

1 uur geleden
President en legerleider Pakistan krijgen levenslange immuniteit

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Pakistaanse parlement heeft een grondwetswijziging aangenomen waarmee de president en de hoogste legerleider meer macht en levenslange immuniteit krijgen. Daardoor kunnen ze niet vervolgd worden. De grootste oppositiepartij noemt het "de genadeklap" voor de democratie en de rechterlijke macht.

1 uur geleden