Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Robert F. Kennedy trekt zich terug in Arizona

Presidentskandidaat Robert F. Kennedy trekt zich terug in Arizona

PHOENIX (ANP) - De onafhankelijke presidentskandidaat Robert F. Kennedy heeft volgens de autoriteiten in Arizona gevraagd zijn naam niet op stembiljetten in de staat te zetten. Hij heeft aangekondigd vrijdag in Arizona een toespraak te houden over "het huidige historische moment en hoe hij nu verdergaat".

Tal van media nemen aan dat de 70-jarige kandidaat, die over relatief weinig geld beschikt en steeds verder wegzakt in opiniepeilingen, zijn campagne opgeeft en Donald Trump gaat steunen. Trump is vrijdag ook in Arizona.

Kennedy probeerde aanvankelijk de Democratische kandidaat voor het presidentschap te worden en toen dat niet lukte, ging hij in oktober als onafhankelijke kandidaat de verkiezingsrace in. Hij is de vijfde persoon uit de familie Kennedy die een gooi doet naar het presidentschap van de Verenigde Staten. President John F. Kennedy (1917-1963) was zijn oom.

Kennedy is in alle peilingen kansloos en zou nu nog rond de 5 procent van de kiezers achter zich hebben. Trump heeft in een vraaggesprek al aangegeven dat hij openstaat voor een rol van Kennedy in Trumps regering indien hij zich uit de race terugtrekt en Trump zou winnen.

Meer uit Buitenland

Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

47 minuten geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

1 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

3 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

3 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

4 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

4 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

6 uur geleden