Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Vivek Ramaswamy heeft het in een lange post op X, voorheen Twitter, opgenomen voor zijn tegenstrever Donald Trump. De Republikein, die het in de peilingen beter doet dan verwacht, uit kritiek op "links" dat op een onzuivere manier zou proberen te voorkomen dat Trump herkozen kan worden.
"Als iemand die in de meeste grote nationale peilingen nu als tweede of derde peilt, zou ik de Republikeinse voorverkiezingen makkelijker kunnen winnen als Trump als concurrent was uitgeschakeld, maar zo wil ik niet slagen", schrijft Ramaswamy. Hij zet vervolgens in een juridisch betoog uiteen waarom Trump volgens hem op een oneerlijke manier wordt behandeld.
Ramaswamy verwijst naar een rechtszaak van de organisatie CREW, die stelt dat Trump volgens het 14de amendement van de grondwet geen president meer mag worden. Daarin staat dat mensen die eerder hebben gezworen de grondwet te verdedigen geen publiek ambt meer mogen vervullen als ze betrokken zijn geweest bij een "opstand of rebellie" tegen de Amerikaanse overheid. Dat heeft Trump volgens CREW gedaan door zijn aanhangers op 6 januari 2021 op te hitsen om het Capitool te bestormen.
De bestormers van het Capitool kwamen niet in opstand tegen de Amerikaanse staat, vindt Ramaswamy. "En Trump was natuurlijk niet eens onder hen." Bovendien zou dit grondwetsartikel volgens hem geen betrekking hebben op de president zelf. "Ik heb het vaker gezegd en ik zal dit herhalen: president Biden en zijn bondgenoten zijn betrokken bij beïnvloeding van de verkiezingen op het hoogste niveau."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
41 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
19 uur geleden