Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump

Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Vivek Ramaswamy heeft het in een lange post op X, voorheen Twitter, opgenomen voor zijn tegenstrever Donald Trump. De Republikein, die het in de peilingen beter doet dan verwacht, uit kritiek op "links" dat op een onzuivere manier zou proberen te voorkomen dat Trump herkozen kan worden.

"Als iemand die in de meeste grote nationale peilingen nu als tweede of derde peilt, zou ik de Republikeinse voorverkiezingen makkelijker kunnen winnen als Trump als concurrent was uitgeschakeld, maar zo wil ik niet slagen", schrijft Ramaswamy. Hij zet vervolgens in een juridisch betoog uiteen waarom Trump volgens hem op een oneerlijke manier wordt behandeld.

Ramaswamy verwijst naar een rechtszaak van de organisatie CREW, die stelt dat Trump volgens het 14de amendement van de grondwet geen president meer mag worden. Daarin staat dat mensen die eerder hebben gezworen de grondwet te verdedigen geen publiek ambt meer mogen vervullen als ze betrokken zijn geweest bij een "opstand of rebellie" tegen de Amerikaanse overheid. Dat heeft Trump volgens CREW gedaan door zijn aanhangers op 6 januari 2021 op te hitsen om het Capitool te bestormen.

De bestormers van het Capitool kwamen niet in opstand tegen de Amerikaanse staat, vindt Ramaswamy. "En Trump was natuurlijk niet eens onder hen." Bovendien zou dit grondwetsartikel volgens hem geen betrekking hebben op de president zelf. "Ik heb het vaker gezegd en ik zal dit herhalen: president Biden en zijn bondgenoten zijn betrokken bij beïnvloeding van de verkiezingen op het hoogste niveau."

Meer uit Buitenland

Spoedonderzoek naar banden Britse ex-bewindsman met Epstein

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.

13 minuten geleden
Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

2 uur geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

3 uur geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

4 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

5 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

6 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

6 uur geleden