Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump

Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Vivek Ramaswamy heeft het in een lange post op X, voorheen Twitter, opgenomen voor zijn tegenstrever Donald Trump. De Republikein, die het in de peilingen beter doet dan verwacht, uit kritiek op "links" dat op een onzuivere manier zou proberen te voorkomen dat Trump herkozen kan worden.

"Als iemand die in de meeste grote nationale peilingen nu als tweede of derde peilt, zou ik de Republikeinse voorverkiezingen makkelijker kunnen winnen als Trump als concurrent was uitgeschakeld, maar zo wil ik niet slagen", schrijft Ramaswamy. Hij zet vervolgens in een juridisch betoog uiteen waarom Trump volgens hem op een oneerlijke manier wordt behandeld.

Ramaswamy verwijst naar een rechtszaak van de organisatie CREW, die stelt dat Trump volgens het 14de amendement van de grondwet geen president meer mag worden. Daarin staat dat mensen die eerder hebben gezworen de grondwet te verdedigen geen publiek ambt meer mogen vervullen als ze betrokken zijn geweest bij een "opstand of rebellie" tegen de Amerikaanse overheid. Dat heeft Trump volgens CREW gedaan door zijn aanhangers op 6 januari 2021 op te hitsen om het Capitool te bestormen.

De bestormers van het Capitool kwamen niet in opstand tegen de Amerikaanse staat, vindt Ramaswamy. "En Trump was natuurlijk niet eens onder hen." Bovendien zou dit grondwetsartikel volgens hem geen betrekking hebben op de president zelf. "Ik heb het vaker gezegd en ik zal dit herhalen: president Biden en zijn bondgenoten zijn betrokken bij beïnvloeding van de verkiezingen op het hoogste niveau."

Meer uit Buitenland

VN-rapport: gezondheid van oceanen is ernstig in gevaar

NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.

4 uur geleden
Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

4 uur geleden
Demonstraties in heel Frankrijk om dood Lyhanna

PARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.

4 uur geleden
Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

5 uur geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

6 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

6 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

7 uur geleden