Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Vivek Ramaswamy heeft het in een lange post op X, voorheen Twitter, opgenomen voor zijn tegenstrever Donald Trump. De Republikein, die het in de peilingen beter doet dan verwacht, uit kritiek op "links" dat op een onzuivere manier zou proberen te voorkomen dat Trump herkozen kan worden.
"Als iemand die in de meeste grote nationale peilingen nu als tweede of derde peilt, zou ik de Republikeinse voorverkiezingen makkelijker kunnen winnen als Trump als concurrent was uitgeschakeld, maar zo wil ik niet slagen", schrijft Ramaswamy. Hij zet vervolgens in een juridisch betoog uiteen waarom Trump volgens hem op een oneerlijke manier wordt behandeld.
Ramaswamy verwijst naar een rechtszaak van de organisatie CREW, die stelt dat Trump volgens het 14de amendement van de grondwet geen president meer mag worden. Daarin staat dat mensen die eerder hebben gezworen de grondwet te verdedigen geen publiek ambt meer mogen vervullen als ze betrokken zijn geweest bij een "opstand of rebellie" tegen de Amerikaanse overheid. Dat heeft Trump volgens CREW gedaan door zijn aanhangers op 6 januari 2021 op te hitsen om het Capitool te bestormen.
De bestormers van het Capitool kwamen niet in opstand tegen de Amerikaanse staat, vindt Ramaswamy. "En Trump was natuurlijk niet eens onder hen." Bovendien zou dit grondwetsartikel volgens hem geen betrekking hebben op de president zelf. "Ik heb het vaker gezegd en ik zal dit herhalen: president Biden en zijn bondgenoten zijn betrokken bij beïnvloeding van de verkiezingen op het hoogste niveau."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
58 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
8 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
10 uur geleden