Presidentskandidaat Ramaswamy neemt het op voor concurrent Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Vivek Ramaswamy heeft het in een lange post op X, voorheen Twitter, opgenomen voor zijn tegenstrever Donald Trump. De Republikein, die het in de peilingen beter doet dan verwacht, uit kritiek op "links" dat op een onzuivere manier zou proberen te voorkomen dat Trump herkozen kan worden.
"Als iemand die in de meeste grote nationale peilingen nu als tweede of derde peilt, zou ik de Republikeinse voorverkiezingen makkelijker kunnen winnen als Trump als concurrent was uitgeschakeld, maar zo wil ik niet slagen", schrijft Ramaswamy. Hij zet vervolgens in een juridisch betoog uiteen waarom Trump volgens hem op een oneerlijke manier wordt behandeld.
Ramaswamy verwijst naar een rechtszaak van de organisatie CREW, die stelt dat Trump volgens het 14de amendement van de grondwet geen president meer mag worden. Daarin staat dat mensen die eerder hebben gezworen de grondwet te verdedigen geen publiek ambt meer mogen vervullen als ze betrokken zijn geweest bij een "opstand of rebellie" tegen de Amerikaanse overheid. Dat heeft Trump volgens CREW gedaan door zijn aanhangers op 6 januari 2021 op te hitsen om het Capitool te bestormen.
De bestormers van het Capitool kwamen niet in opstand tegen de Amerikaanse staat, vindt Ramaswamy. "En Trump was natuurlijk niet eens onder hen." Bovendien zou dit grondwetsartikel volgens hem geen betrekking hebben op de president zelf. "Ik heb het vaker gezegd en ik zal dit herhalen: president Biden en zijn bondgenoten zijn betrokken bij beïnvloeding van de verkiezingen op het hoogste niveau."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
7 uur geleden