Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Joe Biden spreekt vrijdagavond de natie toe

Presidentskandidaat Joe Biden spreekt vrijdagavond de natie toe

WILMINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden spreekt vrijdagavond primetime de natie toe. Hij houdt de toespraak in zijn woonplaats Wilmington in de staat Delaware. Het gaat volgens campagnemedewerkers mogelijk om zijn overwinningsspeech, maar dat hangt ervan af of hij genoeg staten toegekend heeft gekregen om 270 kiesmannen of meer binnen te hebben.

Het grote podium voor zijn campagnehoofdkwartier wordt in ieder geval in gereedheid gebracht voor de toespraak. De 77-jarige Democraat lijkt af te stevenen op winst bij de presidentsverkiezingen. Hij loopt voor in verscheidene staten, waaronder Pennsylvania. Zonder die staat kan president Trump een nieuwe termijn in het Witte Huis vergeten.

Zijn running mate, senator Kamala Harris, spreekt voorafgaand aan Biden. Ze heeft sinds de verkiezingen van dinsdag nog geen toespraak in het openbaar gehouden.

Meer uit Buitenland

Protesten in Australië bij bezoek president Israël na aanslag

SYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.

6 minuten geleden
Brussel betreurt celstraf mediamagnaat Lai en eist vrijlating

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.

1 uur geleden
Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

2 uur geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

3 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

3 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai (78) is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal. Hij is een prominente figuur van de prodemocratische beweging in Hongkong.

6 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

7 uur geleden