Presidentskandidaat Joe Biden ontkent seksueel wangedrag
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft stelling genomen tegen beschuldigingen over seksueel wangedrag. "Die zijn niet waar, die zijn nooit gebeurd", zei Biden. Het is de eerste keer dat Biden publiekelijk reageert op de beschuldigingen.
De 77-jarige voormalige vicepresident van de VS wordt er door een ex-medewerkster van beschuldigd haar in 1993 in de Senaat tegen een muur te hebben gedrukt en te hebben betast. De vrouw, Tara Reade, werkte destijds voor onder anderen senator Biden. Ze heeft ruim een maand geleden de beschuldigingen geuit, maar volgens een aantal Amerikaanse media zijn er geen aanwijzingen gevonden die haar verhaal ondersteunen. Reade zou destijds al over het incident hebben geklaagd. Biden zei dat er in de archieven van de Senaat documenten over de vermeende incidenten zouden moeten zijn, als die hadden plaatsgevonden.
Biden zei wel te wensen dat de beschuldigingen van Reade goed worden onderzocht. "Vrouwen moeten waardig en met respect worden behandeld en niet het zwijgen worden opgelegd." Biden wil het in november in de presidentsverkiezingen opnemen tegen de Republikeinse president Trump die herkozen hoopt te worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden