Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Iran trekt zich terug voor conservatieven

Presidentskandidaat Iran trekt zich terug voor conservatieven

TEHERAN (ANP/DPA) - De aartsconservatieve Iraanse presidentskandidaat Amir-Hossein Ghazizadeh Hashemi heeft zich op de valreep teruggetrokken als presidentskandidaat. Hij geeft zo meer kans aan de overige vier conservatieve kandidaten. De Iraanse presidentsverkiezingen zijn vrijdag.

Ruim zestig miljoen Iraniërs kunnen hun stem uitbrengen, maar volgens waarnemers daalt de opkomst bij verkiezingen al jaren sterk. De kandidaten zijn voorgeselecteerd door een toezichtsraad die wordt gedomineerd door de feitelijke en geestelijke leider van het land, de ayatollah Ali Khamenei.

De raad heeft circa tachtig kandidaten niet geschikt voor deelname bevonden. Zes mogen er meedoen, onder wie een kandidaat uit Tabriz die veelvuldig kritiek uit op het regime van de sjiitische geestelijkheid en op de manier waarop verkiezingen worden gehouden. Deze Massoud Pezeshkian lijkt zeker bij een lage opkomst weinig kans te maken tegenover de vier kandidaten die als trouwe aanhangers van Khamenei gelden.

Die vier zijn een conservatieve kandidaat-burgemeester van Teheran, een voormalig topdiplomaat die over Irans nucleaire ambities met buitenlandse mogendheden onderhandelde, een kandidaat die onder meer minister van Binnenlandse Zaken is geweest en een ex-generaal van de Islamitische Revolutionaire Garde (IRGC), de elitetroepen van het regime.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

5 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

5 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

6 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

6 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

7 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

8 uur geleden