Presidentskandidaat Harris gaat stem per post uitbrengen
WASHINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris is van plan haar stem per post uit te brengen. Dat zegt haar campagne zaterdag tegen CNN. "Ze wil een voorbeeld zijn voor andere kiezers om gebruik te maken van de verschillende opties die er zijn om te stemmen", aldus een woordvoerder voor haar campagne.
Of Harris haar stembiljet al heeft ingeleverd is niet bekend. In Californië, de thuisstaat van de huidige Amerikaanse vicepresident, mogen stemmen per post worden opgestuurd met een postzegel gedateerd uiterlijk voor de verkiezingsdag zelf.
De Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn komende dinsdag. De Amerikaanse president Joe Biden bracht afgelopen maandag al zijn stem uit. In zijn thuisstaat Delaware stemde hij op Harris. In totaal hebben meer dan 70 miljoen Amerikanen al hun stem uitgebracht.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
6 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
2 uur geleden