Presidentskandidaat Biden wijst Trumps eis voor drugstest af
WASHINGTON (ANP) - Presidentskandidaat Joe Biden voelt niets voor een drugstest, zoals president Donald Trump die van hem eist. Trump wil nu weten waarom Biden geen test wil laten doen. "Goh, ik vraag me af waarom", twittert de president over de afwijzing. Hij suggereert daarmee dat zijn Democratische rivaal bij de komende verkiezingen iets te verbergen heeft.
Trump wilde dat zijn tegenstrever een drugstest zou ondergaan. Hij zou dat zelf "natuurlijk" ook doen. Trump vindt dat ‘Sleepy Joe’, zoals hij zijn 77-jarige uitdager steevast noemt, een onevenwichtige indruk maakt bij openbare optredens. Alleen drugs kunnen dat verschil hebben veroorzaakt, suggereert de president op Twitter zonder met bewijzen te komen. De twee houden dinsdagavond (Amerikaanse tijd) hun eerste debat in aanloop naar de presidentsverkiezingen op 3 november.
Het campagneteam van Biden benadrukt dat de Democraat van plan is in het debat met woorden te reageren. Als de president denkt dat hij dat het beste met urine kan doen moet hij daarvoor gaan, liet een woordvoerder verder weten. De zegsvrouw zei eigenlijk ook niets anders van Trump te verwachten.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
44 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
46 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
3 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
3 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
3 uur geleden