Presidentskandidaat Biden voortdurend getest op virus
WILMINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden wordt geregeld getest op het coronavirus en de uitslag zal telkens openbaar gemaakt worden. Dit heeft zijn campagneteam laten weten. Biden die komende maand 78 jaar oud wordt, is voor het laatst vrijdag getest en had het gevreesde virus niet onder de leden. Dinsdag was hij in debat met president Trump die donderdag positief is getest. In zijn omgeving zijn meerdere vooraanstaande Republikeinen of medewerkers besmet, zo bleek afgelopen week.
Biden wordt voor elke reis hij die onderneemt getest. Dat wil zeggen dat hij zondag in zijn woonplaats Wilmington wordt getest, omdat hij maandag naar Florida gaat voor zijn verkiezingscampagne. Donderdag gaat Biden naar Arizona.
Hij heeft in de campagne Trump meermaals verweten door diens falend beleid medeverantwoordelijk te zijn voor de vele besmettingen en doden in het land. Trump heeft het virus aanvankelijk afgedaan als een griepje dat vanzelf overgaat. De VS zijn het land met de meeste vastgestelde gevallen van het virus. Met meer dan 110 miljoen tests in de VS zijn er alleen in China meer mensen getest op het virus. Circa 7,6 miljoen Amerikanen zijn positief getest in het land van 330 miljoen inwoners. Circa vijf miljoen mensen zijn er al genezen en ruim 214.000 patiënten zijn aan het virus bezweken.
Biden heeft besloten de felste kritiek op Trump tijdens diens ziekenhuisopname achterwege te laten. Hij twitterde dit weekend ook een verzoenende boodschap waarin hij de Amerikanen tot eensgezindheid oproept. "Het is tijd dat we elkaar als gelijke Amerikanen zien, we leven niet in blauwe of rode staten maar wonen in en houden van de Verenigde Staten van Amerika".
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
12 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
13 uur geleden