Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Biden voortdurend getest op virus

Presidentskandidaat Biden voortdurend getest op virus

WILMINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden wordt geregeld getest op het coronavirus en de uitslag zal telkens openbaar gemaakt worden. Dit heeft zijn campagneteam laten weten. Biden die komende maand 78 jaar oud wordt, is voor het laatst vrijdag getest en had het gevreesde virus niet onder de leden. Dinsdag was hij in debat met president Trump die donderdag positief is getest. In zijn omgeving zijn meerdere vooraanstaande Republikeinen of medewerkers besmet, zo bleek afgelopen week.

Biden wordt voor elke reis hij die onderneemt getest. Dat wil zeggen dat hij zondag in zijn woonplaats Wilmington wordt getest, omdat hij maandag naar Florida gaat voor zijn verkiezingscampagne. Donderdag gaat Biden naar Arizona.

Hij heeft in de campagne Trump meermaals verweten door diens falend beleid medeverantwoordelijk te zijn voor de vele besmettingen en doden in het land. Trump heeft het virus aanvankelijk afgedaan als een griepje dat vanzelf overgaat. De VS zijn het land met de meeste vastgestelde gevallen van het virus. Met meer dan 110 miljoen tests in de VS zijn er alleen in China meer mensen getest op het virus. Circa 7,6 miljoen Amerikanen zijn positief getest in het land van 330 miljoen inwoners. Circa vijf miljoen mensen zijn er al genezen en ruim 214.000 patiënten zijn aan het virus bezweken.

Biden heeft besloten de felste kritiek op Trump tijdens diens ziekenhuisopname achterwege te laten. Hij twitterde dit weekend ook een verzoenende boodschap waarin hij de Amerikanen tot eensgezindheid oproept. "Het is tijd dat we elkaar als gelijke Amerikanen zien, we leven niet in blauwe of rode staten maar wonen in en houden van de Verenigde Staten van Amerika".

Meer uit Buitenland

Grondgebied grootste struikelblok vredesonderhandelingen Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.

21 minuten geleden
EU-ministers eens over nieuwe regels afwijzing asielaanvragen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige derde landen. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om zonder inhoudelijke beoordeling asielaanvragen direct af te wijzen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.

24 minuten geleden
Syrische interim-president roept jaar na val Assad op tot eenheid

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa heeft een jaar na de val van dictator Bashar al-Assad opgeroepen tot eenheid. Volgens hem moeten alle burgers met elkaar samenwerken om een sterk en stabiel land te kunnen bouwen.

42 minuten geleden
Paramilitairen RSF veroveren grootste olieveld van Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitairen van de Soedanese Rapid Support Forces hebben het grootste olieveld van het land veroverd, meldt de faciliteit. De productie is stilgelegd en al het personeel is geëvacueerd naar Zuid-Soedan.

1 uur geleden
EU-chef haalt uit naar VS om nieuwe veiligheidsstrategie

PARIJS (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor Europa een belangrijke bondgenoot en economische partner, maar ze moeten wel de soevereiniteit van Europa respecteren. "Bondgenoten moeten zich niet bemoeien met het leven en met de interne politieke keuzes van deze bondgenoten", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. "Inmenging in het politieke leven van Europa kunnen we niet accepteren", zei hij op een bijeenkomst van het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.

1 uur geleden
Brief EU-regeringsleiders: gebruik bevroren Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.

2 uur geleden
Cambodja meldt burgerslachtoffers na Thaise aanval op grensregio

HNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Zeker negen andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.

3 uur geleden