Presidentskandidaat Biden test negatief op coronavirus
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden (77) heeft dinsdag een negatieve testuitslag gekregen na een coronatest. Dat betekent dat hij het besmettelijke virus vermoedelijk niet onder de leden heeft. President Donald Trump (74) raakte wel besmet, maar wil alsnog met Biden in debat op 15 oktober.
Biden wordt volgens zijn campagneteam regelmatig getest op het virus. Ook zijn uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen om te voorkomen dat hij besmet raakt. Een medewerker desinfecteerde maandag in Miami het podium waar de Democraat zou spreken. Ook echtgenote Jill houdt een oogje in het zeil. Zij greep in toen haar man naar haar zin te dicht bij journalisten stond.
Een mogelijke coronabesmetting is een schrikscenario voor het team van de voormalige vicepresident. Een naaste medewerker kreeg enkele weken geleden de vraag wat het grootste risico vormt voor de campagne om Trump uit het Witte Huis te verdrijven. "Een medische gebeurtenis", luidde het antwoord.
Biden draagt ook regelmatig een mondkapje, iets waar Trump eerder nog de spot mee dreef. "Heb je ooit een man gezien die zo dol is op een mondkapje als hij?", sneerde Trump eerder op een campagnebijeenkomst. De president moest vorige week worden opgenomen in het ziekenhuis omdat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Hij heeft inmiddels weer een nacht in het Witte Huis doorgebracht.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
23 minuten geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
1 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
3 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
16 uur geleden