Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Biden test negatief op coronavirus

Presidentskandidaat Biden test negatief op coronavirus

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden (77) heeft dinsdag een negatieve testuitslag gekregen na een coronatest. Dat betekent dat hij het besmettelijke virus vermoedelijk niet onder de leden heeft. President Donald Trump (74) raakte wel besmet, maar wil alsnog met Biden in debat op 15 oktober.

Biden wordt volgens zijn campagneteam regelmatig getest op het virus. Ook zijn uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen om te voorkomen dat hij besmet raakt. Een medewerker desinfecteerde maandag in Miami het podium waar de Democraat zou spreken. Ook echtgenote Jill houdt een oogje in het zeil. Zij greep in toen haar man naar haar zin te dicht bij journalisten stond.

Een mogelijke coronabesmetting is een schrikscenario voor het team van de voormalige vicepresident. Een naaste medewerker kreeg enkele weken geleden de vraag wat het grootste risico vormt voor de campagne om Trump uit het Witte Huis te verdrijven. "Een medische gebeurtenis", luidde het antwoord.

Biden draagt ook regelmatig een mondkapje, iets waar Trump eerder nog de spot mee dreef. "Heb je ooit een man gezien die zo dol is op een mondkapje als hij?", sneerde Trump eerder op een campagnebijeenkomst. De president moest vorige week worden opgenomen in het ziekenhuis omdat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Hij heeft inmiddels weer een nacht in het Witte Huis doorgebracht.

Meer uit Buitenland

Toppoliticus in Moskou looft vooruitgang gesprekken Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.

24 minuten geleden
China waarschuwt na begin oefeningen Taiwan niet te steunen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.

50 minuten geleden
Hooggerechtshof Israël schort verbod militaire zender op

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.

1 uur geleden
China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.

4 uur geleden
Zelensky: top met Europese leiders in januari

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.

4 uur geleden
Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

6 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

10 uur geleden