Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidenten China en VS bellen elkaar voor het eerst in 7 maanden

Presidenten China en VS bellen elkaar voor het eerst in 7 maanden

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voor het eerst in bijna zeven maanden tijd hebben de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden met elkaar gebeld. Biden wilde er naar eigen zeggen voor zorgen dat de "concurrentie" tussen de twee grootmachten geen "conflict" wordt.

Tijdens het gesprek was de boodschap van Biden dat de Verenigde Staten ervoor willen zorgen "dat we in de toekomst geen situatie krijgen waarin we in een onbedoeld conflict terechtkomen", vertelde een hoge regeringsfunctionaris donderdag in het Witte Huis aan verslaggevers.

Chinese staatsmedia schrijven dat Xi tegen Biden gezegd zou hebben dat het Amerikaanse beleid China in "ernstige moeilijkheden" heeft gebracht, daarbij mogelijk doelend op de handelsoorlog tussen beide landen. Het herstellen van de banden is volgens de Chinese president "van cruciaal belang voor het lot van de wereld".

De betrekkingen tussen Washington en Peking zijn de afgelopen tijd flink bekoeld en Biden, die in januari aantrad, heeft slechts één keer eerder telefonisch met Xi gesproken.

Meer uit Buitenland

Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

31 minuten geleden
The Sunday Times: zeker 16.500 doden en 330.000 gewonden in Iran

TEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.

33 minuten geleden
Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

2 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

3 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden