Presidenten China en VS bellen elkaar voor het eerst in 7 maanden
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voor het eerst in bijna zeven maanden tijd hebben de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden met elkaar gebeld. Biden wilde er naar eigen zeggen voor zorgen dat de "concurrentie" tussen de twee grootmachten geen "conflict" wordt.
Tijdens het gesprek was de boodschap van Biden dat de Verenigde Staten ervoor willen zorgen "dat we in de toekomst geen situatie krijgen waarin we in een onbedoeld conflict terechtkomen", vertelde een hoge regeringsfunctionaris donderdag in het Witte Huis aan verslaggevers.
Chinese staatsmedia schrijven dat Xi tegen Biden gezegd zou hebben dat het Amerikaanse beleid China in "ernstige moeilijkheden" heeft gebracht, daarbij mogelijk doelend op de handelsoorlog tussen beide landen. Het herstellen van de banden is volgens de Chinese president "van cruciaal belang voor het lot van de wereld".
De betrekkingen tussen Washington en Peking zijn de afgelopen tijd flink bekoeld en Biden, die in januari aantrad, heeft slechts één keer eerder telefonisch met Xi gesproken.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
9 uur geleden