President Zuid-Korea weigert ontslag van legerchef
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft het ontslag van legerchef Park An-su geweigerd, meldt persbureau Yonhap. De hoogste militair van het land had zijn ontslag aangeboden na de militaire noodtoestand van deze week. Hij was in die noodtoestand tot commandant benoemd.
Park vertelde donderdag tegen een parlementaire defensiecommissie dat hij woensdag zijn ontslag had ingediend. Het presidentieel kantoor zegt daarover dat het ontslag niet is geaccepteerd vanwege de veiligheidssituatie, bericht Yonhap. Park zei tijdens de commissievergadering dat hij niet van tevoren op de hoogte was gesteld van het plan om de militaire noodtoestand uit te roepen en ook niet afwist van de inzet van militairen bij het parlement.
Yoon stemde donderdag wel in met het ontslag van minister van Defensie Kim Yong-hyun. Kim had de noodtoestand aan de president voorgesteld. Hij was ook de persoon die de krijgsmacht naar het parlement stuurde, zei viceminister van Defensie Kim Seon-ho.
Bij de volksvertegenwoordiging ontstonden chaotische taferelen toen militairen het pand probeerden af te grendelen. Parlementaire medewerkers blokkeerden de militairen door bijvoorbeeld brandblussers leeg te spuiten. Genoeg parlementariërs bereikten zo het parlement om de noodtoestand weg te stemmen. Sommige parlementariërs kwamen binnen door over hekken te klimmen. De noodtoestand werd zes uur na de afkondiging ingetrokken.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
2 uur geledenBEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP/RTR) - De regering van Oostenrijk wil het gebruik van sociale media door jongeren aan banden gaan leggen. "Oostenrijk voert een verplichte minimumleeftijd van 14 jaar in voor het gebruik van sociale mediaplatforms", maakte onderminister van Digitalisering Alexander Pröll bekend op een gezamenlijke persconferentie met leden van coalitiepartijen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.
4 uur geleden