Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Zuid-Korea weigert ontslag van legerchef

President Zuid-Korea weigert ontslag van legerchef

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft het ontslag van legerchef Park An-su geweigerd, meldt persbureau Yonhap. De hoogste militair van het land had zijn ontslag aangeboden na de militaire noodtoestand van deze week. Hij was in die noodtoestand tot commandant benoemd.

Park vertelde donderdag tegen een parlementaire defensiecommissie dat hij woensdag zijn ontslag had ingediend. Het presidentieel kantoor zegt daarover dat het ontslag niet is geaccepteerd vanwege de veiligheidssituatie, bericht Yonhap. Park zei tijdens de commissievergadering dat hij niet van tevoren op de hoogte was gesteld van het plan om de militaire noodtoestand uit te roepen en ook niet afwist van de inzet van militairen bij het parlement.

Yoon stemde donderdag wel in met het ontslag van minister van Defensie Kim Yong-hyun. Kim had de noodtoestand aan de president voorgesteld. Hij was ook de persoon die de krijgsmacht naar het parlement stuurde, zei viceminister van Defensie Kim Seon-ho.

Bij de volksvertegenwoordiging ontstonden chaotische taferelen toen militairen het pand probeerden af te grendelen. Parlementaire medewerkers blokkeerden de militairen door bijvoorbeeld brandblussers leeg te spuiten. Genoeg parlementariërs bereikten zo het parlement om de noodtoestand weg te stemmen. Sommige parlementariërs kwamen binnen door over hekken te klimmen. De noodtoestand werd zes uur na de afkondiging ingetrokken.

Meer uit Buitenland

Libanese stad Tyrus nieuw op lijst van bedreigd werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.

1 uur geleden
Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

5 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

5 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

5 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

6 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.

6 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

8 uur geleden