Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Zuid-Korea weigert ontslag van legerchef

President Zuid-Korea weigert ontslag van legerchef

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft het ontslag van legerchef Park An-su geweigerd, meldt persbureau Yonhap. De hoogste militair van het land had zijn ontslag aangeboden na de militaire noodtoestand van deze week. Hij was in die noodtoestand tot commandant benoemd.

Park vertelde donderdag tegen een parlementaire defensiecommissie dat hij woensdag zijn ontslag had ingediend. Het presidentieel kantoor zegt daarover dat het ontslag niet is geaccepteerd vanwege de veiligheidssituatie, bericht Yonhap. Park zei tijdens de commissievergadering dat hij niet van tevoren op de hoogte was gesteld van het plan om de militaire noodtoestand uit te roepen en ook niet afwist van de inzet van militairen bij het parlement.

Yoon stemde donderdag wel in met het ontslag van minister van Defensie Kim Yong-hyun. Kim had de noodtoestand aan de president voorgesteld. Hij was ook de persoon die de krijgsmacht naar het parlement stuurde, zei viceminister van Defensie Kim Seon-ho.

Bij de volksvertegenwoordiging ontstonden chaotische taferelen toen militairen het pand probeerden af te grendelen. Parlementaire medewerkers blokkeerden de militairen door bijvoorbeeld brandblussers leeg te spuiten. Genoeg parlementariërs bereikten zo het parlement om de noodtoestand weg te stemmen. Sommige parlementariërs kwamen binnen door over hekken te klimmen. De noodtoestand werd zes uur na de afkondiging ingetrokken.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

3 minuten geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

4 minuten geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

1 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

6 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

6 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

7 uur geleden