President Zuid-Korea weigert ontslag van legerchef
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft het ontslag van legerchef Park An-su geweigerd, meldt persbureau Yonhap. De hoogste militair van het land had zijn ontslag aangeboden na de militaire noodtoestand van deze week. Hij was in die noodtoestand tot commandant benoemd.
Park vertelde donderdag tegen een parlementaire defensiecommissie dat hij woensdag zijn ontslag had ingediend. Het presidentieel kantoor zegt daarover dat het ontslag niet is geaccepteerd vanwege de veiligheidssituatie, bericht Yonhap. Park zei tijdens de commissievergadering dat hij niet van tevoren op de hoogte was gesteld van het plan om de militaire noodtoestand uit te roepen en ook niet afwist van de inzet van militairen bij het parlement.
Yoon stemde donderdag wel in met het ontslag van minister van Defensie Kim Yong-hyun. Kim had de noodtoestand aan de president voorgesteld. Hij was ook de persoon die de krijgsmacht naar het parlement stuurde, zei viceminister van Defensie Kim Seon-ho.
Bij de volksvertegenwoordiging ontstonden chaotische taferelen toen militairen het pand probeerden af te grendelen. Parlementaire medewerkers blokkeerden de militairen door bijvoorbeeld brandblussers leeg te spuiten. Genoeg parlementariërs bereikten zo het parlement om de noodtoestand weg te stemmen. Sommige parlementariërs kwamen binnen door over hekken te klimmen. De noodtoestand werd zes uur na de afkondiging ingetrokken.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
14 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
3 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
5 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
7 uur geleden