President Zuid-Korea vecht in rechtbank verlenging voorarrest aan
SEOEL (ANP/AFP/RTR) - De gearresteerde Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is zaterdag in de rechtbank verschenen om de verlenging van zijn voorarrest aan te vechten. Hij koos er zelf voor om daarbij persoonlijk aanwezig te zijn.
Volgens zijn advocaat heeft Yoon "de intentie om zijn eer te herstellen". Hij zou aan de rechter "de legitimiteit van de noodtoestand uitleggen en duidelijk maken dat er geen sprake was van een opstand".
De president werd met een busje van het detentiecentrum waar hij verblijft naar de rechtbank gebracht. Daar stonden aanhangers van de president hem toe te juichen. Ze probeerden ook tevergeefs het busje te omsingelen.
Yoon werd woensdag gearresteerd, ongeveer anderhalve maand nadat hij de militaire noodtoestand had uitgeroepen. Tijdens de zitting die Yoon zaterdag bijwoont, moet een rechter beslissen of zijn voorarrest kan worden verlengd van 48 uur tot twintig dagen. Een uitspraak wordt later op zaterdag, of mogelijk op zondag, verwacht.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
11 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
11 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
11 uur geleden