President Zuid-Korea vecht in rechtbank verlenging voorarrest aan
SEOEL (ANP/AFP/RTR) - De gearresteerde Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is zaterdag in de rechtbank verschenen om de verlenging van zijn voorarrest aan te vechten. Hij koos er zelf voor om daarbij persoonlijk aanwezig te zijn.
Volgens zijn advocaat heeft Yoon "de intentie om zijn eer te herstellen". Hij zou aan de rechter "de legitimiteit van de noodtoestand uitleggen en duidelijk maken dat er geen sprake was van een opstand".
De president werd met een busje van het detentiecentrum waar hij verblijft naar de rechtbank gebracht. Daar stonden aanhangers van de president hem toe te juichen. Ze probeerden ook tevergeefs het busje te omsingelen.
Yoon werd woensdag gearresteerd, ongeveer anderhalve maand nadat hij de militaire noodtoestand had uitgeroepen. Tijdens de zitting die Yoon zaterdag bijwoont, moet een rechter beslissen of zijn voorarrest kan worden verlengd van 48 uur tot twintig dagen. Een uitspraak wordt later op zaterdag, of mogelijk op zondag, verwacht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
21 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 uur geleden