President Zuid-Korea mogelijk naar VS om honderden arrestaties
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai, vrijdag.
De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung heeft inmiddels opdracht gegeven tot grootschalige actie om te reageren op de actie van de Amerikaanse immigratiedienst. Zo wordt een speciaal team gevormd dat met een adequate reactie moet komen. Het bezoek van minister Cho Hyun aan de VS kan nodig zijn om de diplomatieke spanningen weg te nemen. "Ik ben diep bezorgd", zei Hyun tijdens een spoedvergadering van de regering. "Ik voel een zware verantwoordelijkheid vanwege de arrestatie van onze landgenoten."
Vrijdag viel de Amerikaanse immigratiedienst een fabriek van autoaccu's binnen waarbij zo'n 475 mensen werden opgepakt, vooral Zuid-Koreanen. Het was de grootste inval op één locatie ooit van Homeland Security.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
44 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
2 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
3 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
7 uur geleden