President: Zuid-Korea moet leider in AI-chips worden
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea moet een wereldleider worden op het gebied van computerchips voor kunstmatige intelligentie (AI). De overheid trekt daarvoor de komende jaren miljarden uit. Dat heeft de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gezegd na gesprekken met onder meer bestuurders van de grote chipbedrijven Samsung en SK Hynix.
"Het is niet overdreven om te zeggen dat de toekomst van de halfgeleiderindustrie bij AI ligt", aldus Yoon. Volgens de president wordt komende jaren 9,4 biljoen won uitgetrokken om de ontwikkeling van die chips te stimuleren. Dat is omgerekend 6,4 miljard euro. Ook wordt nog bijna 1 miljard euro vrijgemaakt om innovatieve AI-chipbedrijven te helpen groeien.
Samsung en SK Hynix zijn al belangrijke spelers op het gebied van chips voor AI-toepassingen. In maart exporteerde Zuid-Korea voor 11,7 miljard dollar aan chips naar het buitenland. Dat was het hoogste niveau in bijna twee jaar. Daarmee is de chipsector goed voor ongeveer een vijfde van de totale export van het Aziatische land.
De president stelt verder dat er rond AI een soort industriƫle wedloop gaande is tussen landen. Ook andere landen investeren miljarden in de productie van chips voor AI.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
45 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
4 uur geleden