Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President: Zuid-Korea moet leider in AI-chips worden

President: Zuid-Korea moet leider in AI-chips worden

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea moet een wereldleider worden op het gebied van computerchips voor kunstmatige intelligentie (AI). De overheid trekt daarvoor de komende jaren miljarden uit. Dat heeft de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gezegd na gesprekken met onder meer bestuurders van de grote chipbedrijven Samsung en SK Hynix.

"Het is niet overdreven om te zeggen dat de toekomst van de halfgeleiderindustrie bij AI ligt", aldus Yoon. Volgens de president wordt komende jaren 9,4 biljoen won uitgetrokken om de ontwikkeling van die chips te stimuleren. Dat is omgerekend 6,4 miljard euro. Ook wordt nog bijna 1 miljard euro vrijgemaakt om innovatieve AI-chipbedrijven te helpen groeien.

Samsung en SK Hynix zijn al belangrijke spelers op het gebied van chips voor AI-toepassingen. In maart exporteerde Zuid-Korea voor 11,7 miljard dollar aan chips naar het buitenland. Dat was het hoogste niveau in bijna twee jaar. Daarmee is de chipsector goed voor ongeveer een vijfde van de totale export van het Aziatische land.

De president stelt verder dat er rond AI een soort industriële wedloop gaande is tussen landen. Ook andere landen investeren miljarden in de productie van chips voor AI.

Meer uit Financieel

Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

33 minuten geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

40 minuten geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

54 minuten geleden
Woonwinkelketen JYSK wil uitbreiden in grote Europese steden

BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.

1 uur geleden
Brouwer Corona en Jupiler profiteert van alternatieven voor bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.

1 uur geleden
Maersk meldt dat schip door Straat van Hormuz is gevaren

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.

2 uur geleden
Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

10 uur geleden