President: Zuid-Korea moet leider in AI-chips worden
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea moet een wereldleider worden op het gebied van computerchips voor kunstmatige intelligentie (AI). De overheid trekt daarvoor de komende jaren miljarden uit. Dat heeft de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gezegd na gesprekken met onder meer bestuurders van de grote chipbedrijven Samsung en SK Hynix.
"Het is niet overdreven om te zeggen dat de toekomst van de halfgeleiderindustrie bij AI ligt", aldus Yoon. Volgens de president wordt komende jaren 9,4 biljoen won uitgetrokken om de ontwikkeling van die chips te stimuleren. Dat is omgerekend 6,4 miljard euro. Ook wordt nog bijna 1 miljard euro vrijgemaakt om innovatieve AI-chipbedrijven te helpen groeien.
Samsung en SK Hynix zijn al belangrijke spelers op het gebied van chips voor AI-toepassingen. In maart exporteerde Zuid-Korea voor 11,7 miljard dollar aan chips naar het buitenland. Dat was het hoogste niveau in bijna twee jaar. Daarmee is de chipsector goed voor ongeveer een vijfde van de totale export van het Aziatische land.
De president stelt verder dat er rond AI een soort industriƫle wedloop gaande is tussen landen. Ook andere landen investeren miljarden in de productie van chips voor AI.
Meer uit Financieel
ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
10 uur geleden