Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Zuid-Korea gaat speciaal voor Trump weer golfen

President Zuid-Korea gaat speciaal voor Trump weer golfen

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gaat voor het eerst in bijna tien jaar weer golfen, speciaal voor Donald Trump, van wie bekend is dat hij graag golft. Om "soepele gesprekken" met de aankomende Amerikaanse president te kunnen voeren, moet Yoon "de bal goed raken", aldus een functionaris van Yoons kantoor.

Yoon vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat mensen tegen hem hebben gezegd dat hij een "goede klik" met Trump zal hebben. De Zuid-Koreaan wees erop dat beide mannen president werden als nieuwkomers in de politiek. Hij was zelf een prominent openbaar aanklager voordat hij in 2022 president werd.

Zuid-Korea en de Verenigde Staten onderhouden nauwe banden en dat is onder meer terug te zien in de gezamenlijke militaire oefeningen. De 63-jarige Yoon is niet de eerste regeringsleider die de golfsport wil gebruiken om banden met Trump aan te halen. Pogingen van andere politici leverden gemengde resultaten op.

Van de voormalige Japanse premier Shinzo Abe is bekend dat hij meermaals golf speelde met Trump tijdens diens presidentschap. De twee gingen onder meer in 2017 golfen in Japan. Beelden van Abe die toen in een bunker, een hindernis gevuld met zand, viel gingen destijds viraal.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

49 minuten geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

1 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

1 uur geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

3 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

7 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

9 uur geleden