
President Zuid-Korea gaat speciaal voor Trump weer golfen
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gaat voor het eerst in bijna tien jaar weer golfen, speciaal voor Donald Trump, van wie bekend is dat hij graag golft. Om "soepele gesprekken" met de aankomende Amerikaanse president te kunnen voeren, moet Yoon "de bal goed raken", aldus een functionaris van Yoons kantoor.
Yoon vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat mensen tegen hem hebben gezegd dat hij een "goede klik" met Trump zal hebben. De Zuid-Koreaan wees erop dat beide mannen president werden als nieuwkomers in de politiek. Hij was zelf een prominent openbaar aanklager voordat hij in 2022 president werd.
Zuid-Korea en de Verenigde Staten onderhouden nauwe banden en dat is onder meer terug te zien in de gezamenlijke militaire oefeningen. De 63-jarige Yoon is niet de eerste regeringsleider die de golfsport wil gebruiken om banden met Trump aan te halen. Pogingen van andere politici leverden gemengde resultaten op.
Van de voormalige Japanse premier Shinzo Abe is bekend dat hij meermaals golf speelde met Trump tijdens diens presidentschap. De twee gingen onder meer in 2017 golfen in Japan. Beelden van Abe die toen in een bunker, een hindernis gevuld met zand, viel gingen destijds viraal.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt dat de stoffelijke resten van nog twee gijzelaars zijn geïdentificeerd. De lichamen werden woensdagavond door Hamas aan Israël overgedragen.
51 minuten geledenPORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Trinidad en Tobago onderzoekt of twee van de zes dodelijke slachtoffers van een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot uit Venezuela, burgers zijn. Dat zei de politie van het Caribische land donderdag tegen persbureau AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Gaza kan mogelijk over een paar weken beginnen. De Wereldbank wil op korte termijn van start gaan met projecten voor het herstel van basisvoorzieningen, nu er een wapenstilstand is tussen Israël en Hamas. In gesprek met het ANP stelt Wereldbank-bestuurslid Eugene Rhuggenaath dat er al een plan van aanpak voor de wederopbouw wordt uitgewerkt. Wel moet nog worden bekeken of de situatie echt veilig is en er moet binnen de bank nog een formeel besluit volgen. Verder is dringend meer geld nodig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tientallen journalisten hebben woensdag hun werkplek in het Pentagon ontruimd en hun perspassen ingeleverd vanwege het nieuwe persbeleid van het Amerikaanse ministerie van Defensie. In dat beleid staat onder meer dat journalisten als veiligheidsrisico kunnen worden bestempeld en dat zij geen ongeoorloofd materiaal mogen verkrijgen of gebruiken, ook als dat niet geheim is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft de Indiase premier Narendra Modi toegezegd te zullen stoppen met het kopen van olie uit Rusland. Dat zei Trump tegen journalisten in het Witte Huis. Hij voegde eraan toe dat hij zal proberen om China ook zover te krijgen, in een poging de Russische inkomsten uit energie af te snijden en vredesonderhandelingen met Oekraïne af te dwingen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De CIA heeft van president Donald Trump toestemming gekregen om in het geheim operaties uit te voeren in Venezuela tegen drugskartels. Trump noemt als reden voor dat besluit de grote hoeveelheid drugs die volgens hem via Venezuela de VS zou binnenkomen, evenals de gevangenen die het land zou vrijlaten en die richting de VS zouden komen.
9 uur geledenANTANANARIVO (ANP/AFP/DPA) - De Afrikaanse Unie heeft Madagaskar "met onmiddellijke ingang" geschorst. Het samenwerkingsverband besloot dit nadat een elite-eenheid van het leger de macht had overgenomen en het parlement president Andry Rajoelina had afgezet. Eerder sprak de unie zich al uit tegen elke "ongrondwettelijke machtswisseling" en riep alle partijen op met elkaar in gesprek te gaan.
10 uur geleden