President Zuid-Korea gaat speciaal voor Trump weer golfen
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gaat voor het eerst in bijna tien jaar weer golfen, speciaal voor Donald Trump, van wie bekend is dat hij graag golft. Om "soepele gesprekken" met de aankomende Amerikaanse president te kunnen voeren, moet Yoon "de bal goed raken", aldus een functionaris van Yoons kantoor.
Yoon vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat mensen tegen hem hebben gezegd dat hij een "goede klik" met Trump zal hebben. De Zuid-Koreaan wees erop dat beide mannen president werden als nieuwkomers in de politiek. Hij was zelf een prominent openbaar aanklager voordat hij in 2022 president werd.
Zuid-Korea en de Verenigde Staten onderhouden nauwe banden en dat is onder meer terug te zien in de gezamenlijke militaire oefeningen. De 63-jarige Yoon is niet de eerste regeringsleider die de golfsport wil gebruiken om banden met Trump aan te halen. Pogingen van andere politici leverden gemengde resultaten op.
Van de voormalige Japanse premier Shinzo Abe is bekend dat hij meermaals golf speelde met Trump tijdens diens presidentschap. De twee gingen onder meer in 2017 golfen in Japan. Beelden van Abe die toen in een bunker, een hindernis gevuld met zand, viel gingen destijds viraal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
52 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
7 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
7 uur geleden