Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Zuid-Korea gaat speciaal voor Trump weer golfen

President Zuid-Korea gaat speciaal voor Trump weer golfen

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gaat voor het eerst in bijna tien jaar weer golfen, speciaal voor Donald Trump, van wie bekend is dat hij graag golft. Om "soepele gesprekken" met de aankomende Amerikaanse president te kunnen voeren, moet Yoon "de bal goed raken", aldus een functionaris van Yoons kantoor.

Yoon vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat mensen tegen hem hebben gezegd dat hij een "goede klik" met Trump zal hebben. De Zuid-Koreaan wees erop dat beide mannen president werden als nieuwkomers in de politiek. Hij was zelf een prominent openbaar aanklager voordat hij in 2022 president werd.

Zuid-Korea en de Verenigde Staten onderhouden nauwe banden en dat is onder meer terug te zien in de gezamenlijke militaire oefeningen. De 63-jarige Yoon is niet de eerste regeringsleider die de golfsport wil gebruiken om banden met Trump aan te halen. Pogingen van andere politici leverden gemengde resultaten op.

Van de voormalige Japanse premier Shinzo Abe is bekend dat hij meermaals golf speelde met Trump tijdens diens presidentschap. De twee gingen onder meer in 2017 golfen in Japan. Beelden van Abe die toen in een bunker, een hindernis gevuld met zand, viel gingen destijds viraal.

Meer uit Buitenland

Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

3 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

3 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

8 uur geleden
Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

10 uur geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

10 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

11 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

11 uur geleden