Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Zuid-Korea: ballonnen uit noorden irrationele provocatie

President Zuid-Korea: ballonnen uit noorden irrationele provocatie

SEOUL (ANP) - De ballonnen vol vuilnis die Pyongyang nu al weken richting Zuid-Korea stuurt, vormen een "irrationele provocatie". Dat zei de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol dinsdagochtend volgens persbureau Yonhap. Hij noemde de ballonnen, gevuld met onder meer gebruikt toiletpapier en uitwerpselen, ook "verachtelijk".

Maandagavond moesten de Zuid-Koreaanse autoriteiten burgers opnieuw waarschuwen voor ballonnen uit het noorden die over de grens zweefden. Noord-Korea stuurt die als reactie op Zuid-Koreaanse activisten die op dezelfde wijze informatie, Zuid-Koreaanse muziek en Amerikaanse bankbiljetten aan de Noord-Koreaanse bevolking probeerden te bezorgen. Zuid-Korea kan, als het land dat al zou willen, juridisch gezien niet tegen de activisten ingrijpen omdat een rechtbank in 2023 bepaalde dat dat een onrechtmatige inbreuk op vrijheid van meningsuiting zou zijn.

De meer dan 1600 ballonnen met afval die Noord-Korea tot dinsdag naar Zuid-Korea stuurde bevatten in sommige gevallen parasieten, maar er zijn geen schadelijke stoffen in aangetroffen, zo liet het ministerie van Eenheid maandag na onderzoek weten. Naast poep, toiletpapier, sigarettenpeuken en andere rommel is volgens Yonhap ook kapotgemaakte kleding aangetroffen. Deze kledingstukken waren eerder door een Zuid-Koreaans bedrijf aan Noord-Korea geleverd.

De 350 ballonnen die Noord-Korea in de nacht van maandag op dinsdag stuurde, waren volgens het Zuid-Koreaanse leger voornamelijk gevuld met oud papier.

Meer uit Buitenland

Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

6 minuten geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

1 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

2 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

3 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

3 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

5 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

6 uur geleden