Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Zuid-Korea: ballonnen uit noorden irrationele provocatie

President Zuid-Korea: ballonnen uit noorden irrationele provocatie

SEOUL (ANP) - De ballonnen vol vuilnis die Pyongyang nu al weken richting Zuid-Korea stuurt, vormen een "irrationele provocatie". Dat zei de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol dinsdagochtend volgens persbureau Yonhap. Hij noemde de ballonnen, gevuld met onder meer gebruikt toiletpapier en uitwerpselen, ook "verachtelijk".

Maandagavond moesten de Zuid-Koreaanse autoriteiten burgers opnieuw waarschuwen voor ballonnen uit het noorden die over de grens zweefden. Noord-Korea stuurt die als reactie op Zuid-Koreaanse activisten die op dezelfde wijze informatie, Zuid-Koreaanse muziek en Amerikaanse bankbiljetten aan de Noord-Koreaanse bevolking probeerden te bezorgen. Zuid-Korea kan, als het land dat al zou willen, juridisch gezien niet tegen de activisten ingrijpen omdat een rechtbank in 2023 bepaalde dat dat een onrechtmatige inbreuk op vrijheid van meningsuiting zou zijn.

De meer dan 1600 ballonnen met afval die Noord-Korea tot dinsdag naar Zuid-Korea stuurde bevatten in sommige gevallen parasieten, maar er zijn geen schadelijke stoffen in aangetroffen, zo liet het ministerie van Eenheid maandag na onderzoek weten. Naast poep, toiletpapier, sigarettenpeuken en andere rommel is volgens Yonhap ook kapotgemaakte kleding aangetroffen. Deze kledingstukken waren eerder door een Zuid-Koreaans bedrijf aan Noord-Korea geleverd.

De 350 ballonnen die Noord-Korea in de nacht van maandag op dinsdag stuurde, waren volgens het Zuid-Koreaanse leger voornamelijk gevuld met oud papier.

Meer uit Buitenland

Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

5 minuten geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

1 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

2 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

3 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

3 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

3 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

4 uur geleden