President Zuid-Korea: ballonnen uit noorden irrationele provocatie
SEOUL (ANP) - De ballonnen vol vuilnis die Pyongyang nu al weken richting Zuid-Korea stuurt, vormen een "irrationele provocatie". Dat zei de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol dinsdagochtend volgens persbureau Yonhap. Hij noemde de ballonnen, gevuld met onder meer gebruikt toiletpapier en uitwerpselen, ook "verachtelijk".
Maandagavond moesten de Zuid-Koreaanse autoriteiten burgers opnieuw waarschuwen voor ballonnen uit het noorden die over de grens zweefden. Noord-Korea stuurt die als reactie op Zuid-Koreaanse activisten die op dezelfde wijze informatie, Zuid-Koreaanse muziek en Amerikaanse bankbiljetten aan de Noord-Koreaanse bevolking probeerden te bezorgen. Zuid-Korea kan, als het land dat al zou willen, juridisch gezien niet tegen de activisten ingrijpen omdat een rechtbank in 2023 bepaalde dat dat een onrechtmatige inbreuk op vrijheid van meningsuiting zou zijn.
De meer dan 1600 ballonnen met afval die Noord-Korea tot dinsdag naar Zuid-Korea stuurde bevatten in sommige gevallen parasieten, maar er zijn geen schadelijke stoffen in aangetroffen, zo liet het ministerie van Eenheid maandag na onderzoek weten. Naast poep, toiletpapier, sigarettenpeuken en andere rommel is volgens Yonhap ook kapotgemaakte kleding aangetroffen. Deze kledingstukken waren eerder door een Zuid-Koreaans bedrijf aan Noord-Korea geleverd.
De 350 ballonnen die Noord-Korea in de nacht van maandag op dinsdag stuurde, waren volgens het Zuid-Koreaanse leger voornamelijk gevuld met oud papier.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
13 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
14 uur geleden