President Zuid-Afrika als eerste op staatsbezoek bij Charles III
LONDON (ANP/AFP) - De Britse koning Charles III zal volgende maand de Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa en zijn vrouw ontvangen tijdens het eerste staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk onder zijn koningschap. "De koning en de koningin-gemalin (Camilla) zullen het staatsbezoek in Buckingham Palace organiseren", maakte het paleis in de nacht van zondag op maandag bekend.
Het bezoek van de Zuid-Afrikaanse president zal van dinsdag 22 november tot donderdag 24 november duren.
Het is nog niet officieel bekend aan welk land koning Charles III zelf zijn eerste staatsbezoek zal brengen. Maar naar verluidt wordt er een reis naar Frankrijk gepland. De Britse koning zou het goed met de Franse president Emmanuel Macron kunnen vinden op het gebied van milieukwesties.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
38 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
7 uur geleden