President Zelenski van Oekraïne heeft coronavirus
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is positief getest op het coronavirus, zei het presidentiële kantoor maandag. "Het staatshoofd voelt zich goed en zal zijn taken op afstand blijven uitoefenen in zelfisolatie", aldus het kantoor in een verklaring.
"Er zijn geen gelukkige mensen voor wie Covid19 geen bedreiging vormt", twitterde Zelenski (42) zelf. "Ondanks alle quarantainemaatregelen kreeg ik een positieve test. Ik voel me goed en neem veel vitamines. Beloof me af te zonderen, maar blijf werken. Ik zal Covid19 overwinnen zoals de meeste mensen doen. Het zal goed komen!"
Wereldwijd hebben de afgelopen maanden meerdere prominente leiders het virus opgelopen. Onder hen onder anderen de Amerikaanse president Donald Trump, het Braziliaanse staatshoofd Jair Bolsonaro en de Britse premier Boris Johnson.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
34 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
4 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
9 uur geleden