President Zelenski van Oekraïne heeft coronavirus
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is positief getest op het coronavirus, zei het presidentiële kantoor maandag. "Het staatshoofd voelt zich goed en zal zijn taken op afstand blijven uitoefenen in zelfisolatie", aldus het kantoor in een verklaring.
"Er zijn geen gelukkige mensen voor wie Covid19 geen bedreiging vormt", twitterde Zelenski (42) zelf. "Ondanks alle quarantainemaatregelen kreeg ik een positieve test. Ik voel me goed en neem veel vitamines. Beloof me af te zonderen, maar blijf werken. Ik zal Covid19 overwinnen zoals de meeste mensen doen. Het zal goed komen!"
Wereldwijd hebben de afgelopen maanden meerdere prominente leiders het virus opgelopen. Onder hen onder anderen de Amerikaanse president Donald Trump, het Braziliaanse staatshoofd Jair Bolsonaro en de Britse premier Boris Johnson.
Meer uit Buitenland
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
6 uur geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
9 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
9 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
10 uur geleden