President Xi: VS leiden westerse onderdrukking van China
BEIJING (ANP) - De westerse wereld met de Verenigde Staten voorop heeft China in de afgelopen jaren geblokkeerd, beperkt en onderdrukt. Dat zei de Chinese president Xi Jinping maandagavond volgens persbureau Xinhua op de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres.
Xi liet daarbij weten dat de acties van het Westen hebben gezorgd voor "ongekend heftige uitdagingen voor de ontwikkeling van China" in een tijd waarin het land ook al kampte met herhaalde uitbraken van het coronavirus en economisch zwaar weer. Hij herhaalde de boodschap van premier Li Keqiang op dezelfde bijeenkomst afgelopen weekend, dat China moet inzetten op innovatie zodat het land technologisch zelfvoorzienend kan worden.
De president was voor zijn doen vrij uitgesproken: in de meeste van zijn toespraken refereert hij alleen aan "bepaalde landen" die China tegenwerken, zonder de VS of zelfs het Westen daarbij specifiek te omschrijven.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
29 minuten geledenMALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.
33 minuten geledenKYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
8 uur geleden