President Xi: VS leiden westerse onderdrukking van China
BEIJING (ANP) - De westerse wereld met de Verenigde Staten voorop heeft China in de afgelopen jaren geblokkeerd, beperkt en onderdrukt. Dat zei de Chinese president Xi Jinping maandagavond volgens persbureau Xinhua op de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres.
Xi liet daarbij weten dat de acties van het Westen hebben gezorgd voor "ongekend heftige uitdagingen voor de ontwikkeling van China" in een tijd waarin het land ook al kampte met herhaalde uitbraken van het coronavirus en economisch zwaar weer. Hij herhaalde de boodschap van premier Li Keqiang op dezelfde bijeenkomst afgelopen weekend, dat China moet inzetten op innovatie zodat het land technologisch zelfvoorzienend kan worden.
De president was voor zijn doen vrij uitgesproken: in de meeste van zijn toespraken refereert hij alleen aan "bepaalde landen" die China tegenwerken, zonder de VS of zelfs het Westen daarbij specifiek te omschrijven.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
44 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.
47 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
9 uur geleden